Free EXE Lock Free EXE Lock 6.5.2

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Free EXE Lock to niewielkie i dostępne za darmo narzędzie, za pomocą którego zabezpieczymy wybrane pliki wykonawcze EXE przed uruchamianiem przez niepowołane osoby. Program może służyć nie tylko jako zabezpieczenie, ale również narzędzie prewencyjne np. blokujące wybraną grę przed dziećmi.

Sama aplikacja posiada prosty, intuicyjny interfejs użytkownika, oferujący jedno główne okno robocze, podzielone na dwie zakładki. W jednej możemy dokonać operacji nałożenia hasła na wybrany plik wykonawczy, w drugim zaś znajduje się kilka opcji związanych z procesem. Liczba preferencji do ustalenia jest jednak dość niska, co dla jednych będzie plusem - aplikacja działa bowiem bez zbędnej konfiguracji i jest prosta w użyciu nawet przez laika - dla drugich zaś będzie minusem ze względu na brak bardziej zaawansowanych funkcji.

Free EXE Lock pozwala na wybranie pliki do zabezpieczenia zarówno z poziomu Eksploratora Windows, jak i po prostu poprzez przeciągnięcie wskazanego pliku do okna aplikacji. Taki plik możemy dodatkowo zabezpieczyć tworząc kopię bezpieczeństwa w formacie BAK, zaś przy otwieraniu takiego pliku może pojawiać się monit z wybraną przez użytkownika treścią.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!