reklama

FreeOrion 0.4.7

Strona główna Windows Gry Strategiczne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FreeOrion to darmowa turowa gra strategiczna inspirowana na takiej pozycji jak Master of Orion. Celem gry jest zbudowanie największego międzygalaktycznego imperium pozwalającego konkurować z innymi przeciwnikami. W FreeOrion nie obędzie się oczywiście bez kolonizowania nowych planet, handlowania surowcami, walce z innymi przeciwnikami, odkrywania nowych i rozwijania istniejących technologii pozwalających wyprzedzić innych graczy pod względem militarnym i taktycznym. FreeOrion to pozycja obowiązkowa do sprawdzenia dla wszystkich graczy, których zdążył już wciągnąć na długie noce Ogame.

Minimalne wymagania systemowe:

- procesor 600 MHz
- 128 MB pamięci RAM
- karta graficzna z obsługą akceleracji 3D


Uwaga!

* - szczegóły na stronie projektu

1. Program wymaga zainstalowanego w systemie .NET Framework 2.0 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework 2.0 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki.

2. Gra dostępna jest również na inne platformy (m.in. Linux i Mac OS). Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
reklama

Komentarze

0 nowych
  #15 31.10.2016 21:55

Pomysł na grę zacny, tylko... czy ktoś jeszcze ma skojarzenia z Haiku i ReactOSem?

kaisuj   11 #14 14.06.2015 08:10

Szkoda, że w Waszej bazie oprogramowania nie dajecie dla Ubuntu np. PPA jako odpowiednik linka do windowsowskiego instalatora.
Dla wszystkich zainteresowanych: ppa:apoleon/ppa-freeorion

Tobi74   6 #13 15.05.2013 09:45

kiedyś się przyglądałem temu.Projekt jako taki jest stary i wolno się posuwa do przodu, ale ogólnie pomysł dobry

  #12 13.01.2011 17:09

Mam grę i pewnie odpali tylko,że jestem cienki w angielskim.Gdzie jest jakoweś spolszczenie?

  #11 31.07.2010 15:55

Niestety - jak na razie można zapomnieć o grze z SI.
Poza tym gra jest jeszcze we wczesnej fazie „alfa”.

Jednakże - jest to świetna propozycja na wieczór(ory?) ze znajomymi :) wtedy nie trzeba się przejmować niedziałającymi algorytmami SI ;)

  #10 24.10.2007 16:00

Ale gadasz glupoty. Nawet pod linkiem przez Ciebie wskazanym jak byk stoi, ze mozna rozpowszechniac dany utwor i nie trzeba nikogo o tym informowac. Co do GNU GPL - tez nie slyszalem o tym, zeby ktokolwiek kogokolwiek musial informaowac, bo i po co? Autor juz wyrazil zgode na rozpowszechnianie obejmujac utwor taka licencja. Jakby nie chcial, to moglby to zaznaczyc, a milijon maili z informacja, ze "uzylem Twojego tworu" nikomu nie jest potrzebne.

  #9 01.10.2007 14:52

Ja w ogóle nie wiem o co biega w tej gierce a pomocnych poradników w necie brak =_=

  #8 29.09.2007 19:40

Mam "zaliczone" całe drzewo badań naukowych ale nie mogę wybudować żadnego obiektu na planecie. Tryb single player, WinXp/Sp2.
Może ktoś wie w czym rzecz?

  #7 29.09.2007 12:32

Filet
"eee czy ktos moze wie jak ta gra uruchomic?? Mam WinXp sp2 i zainstalowalem wszystko tak jak trzeba i jak wlaczam to mi sie laduje i nagle zamiera... jest tylko czarny ekran i kursor... ?help?"

Ściągnij z tej strony http://www.openal.org/downloads.html pliki dla Windowsa (OpenAL 1.1 Installer for Windows + OpenAL 1.1 SDK for Windows) i zainstaluj obydwa. U mnie zadziałało.

Pozdro !

  #6 29.09.2007 09:47

Taka mała prośba...
Są pliki językowe - ktoś to spolszczy ?

Komentarze do poprzednich wersji

  #5 29.09.2007 09:38

Znajdz w sieci plik MSVCR71.dll i skopiuj do folderu z grą lub do folderu Windowsa.

  #4 29.09.2007 00:02

mam problem kiedy zainstaluje gre (przy okazji czy tylko mi sie intaluje jakis Windos Visal c++ ? [tak czy siak zainstalowalem to) uruchamam , odpala sie menu wybieram pojedyncza gre dla 1 gracza , klikam start, odpala sie ekran ladowania przez chwile po czym wyskakuje blad typowo windowsowy (ten z czerwonym znaczkiem ;p) Uruchomienie tej aplikacji nie powiodlo sie poniewaz nie znaleziono MSVCR71.dll Ponowne zainstalowanie aplikacji powinno pomoc. [ale niepomaga :() , czy ktos moze mi pomoc? Moj komp AMD 1,2 ghz, Gforce 5200 , 512 ram ;]

  #3 28.09.2007 22:48

@2 błędy w opisie:

Ad.1 Nasz błąd - bijemy się w pierś - poprawione.

Ad.2 Publikujemy informację i link do gry w wersji dla Windows - stąd taka informacja widnieje w polu "System operacyjny". Informacja, że gra jest dla innych platform jest podana w dalszej części opisu. Aspekty historyczne, geneza powstania najpierw wersji na taką platformę, a później na inną nie są w naszym kręgu zainteresowania. Po to jest link do strony projektu aby każdy zainteresowany mógł sobie na ten temat poczytać. To nie jest błąd tylko specyfika serwisu, który (jeszcze) w działach Programy i Po godzinach publikuje opisy programów/gier dla Windows. Wkrótce się to zmieni.

Odnośnie pozostałych uwag. Nie ma mowy o żadnym pogwałceniu prawa. Informacja o licencji freeware została podana omyłkowo i proszę nie robić z tego afery.

Odnośnie rozpowszechniania. Na łamach vortalu publikujemy jedynie opis gry, a link do pobrania kieruje do serwerów SourceForge, a nie naszych. Jest to więc jedynie informacja o grze, a nie jej rozpowszechnianie. Nikt też nie miał zamiaru zmieniać licencji - link prowadzi zresztą do oryginalnej binarki w żaden sposób przez nas nie modyfikowanej...

  #2 28.09.2007 22:26

eee czy ktos moze wie jak ta gra uruchomic?? Mam WinXp sp2 i zainstalowalem wszystko tak jak trzeba i jak wlaczam to mi sie laduje i nagle zamiera... jest tylko czarny ekran i kursor... ?help?

  #1 28.09.2007 22:06

1 licencja - to nie jest freeware
2 system operacyjny, oficjalnie jest support na Linuksa (w pierwszej kolejności) i Windows XP sp2, na wcześniejszych wersjach Windowsa xp nie działa.

(istnieją też porty i przeróbki pozwalające uruchomić tą grę i na innych systemach jak mac os, znane są też udane próby uruchomienia jej na windows 2000 ale o tym można sobie już doczytać samemu zgodnie z uwagą podaną na końcu)

To nie pierwszy błąd tego typu w opisach gier, zasadniczo większość prezentowanych tutaj gier jako pod windowsa - są to gry pisane pierwotnie pod inne systemy później przeportowane również pod windows (tak jak by ktoś celowo pomijał ten fakt), lub jak tutaj pisane pod 2 systemy równolegle.

Co zaś się tyczy licencji sprawa jest dużo poważniejsza. Licencja GNU wymaga aby przy rozpowszechnianiu objętych nią programów informować o tym fakcie.
Nie zrobienie tego lub też zamienienie licencji na inną bez zgody autora jest poważnym przestępstwem, zwanym potocznie kradzieżą albo piractwem. Mam nadzieję, że zamiana licencji to tylko błąd a nie celowe działanie i zostanie on jaknajszybciej poprawiony.

Wszelkie dodatki audiowizulane jak obrazki dźwięki itp dołączone do tej gry objęte są licencją Creative Commons Share Alike, chcąc rozpowszechniać rzeczy na tej licencji również należy o tym poinformować w odpowiedni sposób i bez zgody autoras nie można jej zamienić na żadną inną. Szczegóły na stronie
http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/pl/

reklama