Freemake Music Box Freemake Music Box 1.0.7.20

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze stacji radiowych i TV
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Freemake Music Box to szybko rozwijająca się aplikacja przeznaczona do słuchania muzyki z Internetu. Jej podstawowym zadaniem jest zdejmowania z użytkownika obowiązku zastanawiania się, skąd może za darmo słuchać wybranego wykonawcy, płyty lub piosenki. Wystarczy wpisać dane w polu wyszukiwania i kliknąć przycisk odtwarzania.

Muzyka odtwarzana przez Music Box jest przesyłana strumieniowo bez możliwości pobrania z legalnych źródeł. Jednak odtwarzanie może odbywać się tak samo, jak w tradycyjnym odtwarzaczu plików muzycznych — program umożliwia zatrzymanie odtwarzania, przewijanie, zapętlanie ścieżek i odtwarzanie losowe. Ponadto można tworzyć własne listy odtwarzania, a w małym okienku (którego rozmiaru niestety nie można zmienić) można oglądać klip z YouTube towarzyszący piosence.

Skoro program odtwarza głównie klipy z YouTube, dlaczego warto korzystać z Music Box zamiast ze strony YouTube? Odpowiedź jest prosta — wyszukiwanie. YouTube nie pozwoli przeszukać klipów tak, aby wyniki podzielone zostały na albumy i nie pogrupuje wyników według wykonawców. Jeśli więc szybko chcemy znaleźć konkretną płytę, jest to dużo lepsza opcja, niż szukanie po kolei klipów na YouTube i dodawanie ich do własnej listy odtwarzania. Ponadto aplikacja nie wymaga zakładania konta ani na własnym serwisie, ani na YouTube.

W planach jest również przeniesienie usługi w chmurę z możliwością odtwarzania w przeglądarce i w aplikacjach na Androida oraz iOS, synchronizacja list odtwarzania między urządzeniami oraz listy najpopularniejszych piosenek. Program nie służy i nie będzie służyć do pobierania materiałów, jest jedynie nieco mądrzejszym odtwarzaczem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

stabilność, lekkość
brak opcji konfiguracyjnych, uboga funkcjonalność - ogranicza się tylko do wyszukania/wyboru/odtwarzania mediów strumieniowych
04.01.2012 17:01 • Recenzja do wersji 0.9.0

Program z gatunku tych prostych, mających jedno, konkretne zadanie - odtwarzanie mediów strumieniowych. Ograniczenie funkcjonalności programu jedynie do opcji wyszukaj/wybierz/odtwarzaj spodoba się zapewne minimalistom, chcącym uruchomić odtwarzacz i zapomnieć o jego uruchomieniu ciesząc się odtwarzaniem treści multimedialnych. Oprócz funkcji odtwórz, wybierz poprzedni/następny posiada również opcję powtarzania/shufflowania czy ukrywania okienka ze zdjęciem bądź klipem o ile takowe mamy życzenie. Program ten można polecić osobą, które chcą odciążyć przeglądarkę od wykorzystywania pluginu flashowego, podczas testów program zachowywał się stabilnie oraz mimo upływu czasu nie miał tendencji do wykorzystywania znaczącej ilości pamięci niezbędnych do realizacji stawianych przed nim zadań.