Fresh Paint

Strona główna Windows Grafika Programy do malowania
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Fresh Paint, jak nazwa wskazuje, jest aplikacją przeznaczoną do malowania na komputerze. Została ona przygotowana do pracy z interfejsem Modern i można z niej korzystać zarówno na komputerze z Windows 8 lub 8.1, jak i Windows Phone. Od wydania Windows 8.1 można także współdzielić obrazy między platformami za pomocą SkyDrive. Aplikacja potencjał pokazuje, jeśli mamy do dyspozycji ekran dotykowy i ewentualnie rysik, lub jeśli dysponujemy prostym tabletem graficznym.

Aplikacja jest bardzo intuicyjna. Przybornik zawiera bardzo dobrze symulowane farby olejne i zestaw pędzli, pastele, kredki ołówkowe oraz gumkę, próbnik koloru oraz narzędzie do rozmazywania. Użytkownicy Windows 8.1 mogą ponadto skorzystać z dobrze symulowanych akwareli.

Podobnie jak przy malowaniu prawdziwymi farbami, tu także możemy je mieszać na palecie, aby uzyskać nowe kolory, ale mamy do dyspozycji także typowo cyfrowy mieszalnik w postaci koła barw i suwaków. Prawdziwą gratką jest możliwość wysuszenia obrazka przed nałożeniem kolejnej warstwy farb — bez czekania, bez obaw o niepożądane smugi — wystarczy dotknąć wentylatora.

Rysunek można zacząć na czystym tle, symulującym prawdziwy papier wybrany z galerii lub ze zdjęcia z dysku lub zrobionego na przykład kamerką laptopa.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Windows 10: przegląd aplikacji systemowych

35
29.07.2015  •  Anna Rymsza

Windows 10 to nie tylko nowy system, ale też kilka zupełnie nowych i odświeżonych aplikacji użytkowych. Na tej liście znalazła się odświeżona aplikacja do przeglądania zdjęć, aplikacja do oglądania map, do słuchania muzyki i oglądania filmów oraz klient poczty i kalendarz. To jednak nie koniec, bo w Windows Store można znaleźć jeszcze kilka ciekawostek. Zdjęcia Aplikacji do przeglądania zdjęć będzie można używać na komputerze, tablecie lub telefonie. Jej podstawowym przeznaczeniem będzie jednak nie tylko możliwość obejrzenia plików graficznych, ale przede wszystkim sortowanie ich i…

Fresh Paint dla Windows 10: olejem po ekranie malowanie – i nie tylko olejem

16
19.05.2015  •  Adam Golański

Microsoft Paint jest programem związanym z Windows od samego ich początku. Prościutki edytor grafiki rastrowej obecny był we wszystkich kolejnych wersjach desktopowych „okienek”, włącznie z Windows 8. Czy jednak pojawi się na pewno w Windows 10? Tego nie wiemy, niektórzy mówią, że w końcu zastąpi go aplikacja malarska o nazwie Fresh Paint, której nowa odsłona dostępna jest już w Windows Store. Fresh Painta możecie pamiętać z premiery Windows 8 – reklamowano wówczas to cudo jako owoc prac badaczy z Microsoft Research, którzy w ramach Projektu Gustav próbowali odtworzyć fizykę farb olejnych,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
darek719   41 #7 03.11.2015 23:06

prosty, bezpłatny, dobry do zabawy :p

tadeusz11   5 #6 18.02.2015 13:43

Dla dzieciaka 4+ idealna. Zdjęcie własnoręcznie zrobione przez malucha i potem kolorowane - sama radość przed monitorem.

  #5 07.02.2015 12:47

Ja nie instaluje ale ta aplikacja wygląda jak dla dzieci :(

  #4 14.08.2014 16:38

@StarterX4: aplikacja nie jest taka sobie `~_~`

  #3 14.05.2014 18:31

super aplikacja!

  #2 15.04.2014 17:44

Ta aplikacja jest dziwna ale nie umiem dobrze rysować :|

StarterX4   12 #1 21.10.2013 21:45

Aplikacja taka sobie, i tak nie umiem "najlepiej" rysować więc mi to zbędne.

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu