r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fresh Start: (niektóre) laptopy Sony bez "crapware"

Strona główna Aktualności

"Crapware" stał się już popularnym terminem w dość jednoznaczny sposób określającym oprogramowanie preinstalowane przez firmy OEM na sprzedawanych komputerach. A to program antywirusowy działający 60 dni, bezużyteczny "menedżer" nie-wiadomo-czego lub jeszcze inne ważne programy kontrolne. Większość użytkowników ma tego po prostu dość.

Oprogramowanie to jest jednak dość wartościowe dla producentów komputerów. Przykładowo Dell na każdym laptopie zarabia około 60 dolarów na samym tylko oprogramowaniu dodatkowym, a i tak zobowiązał się w ubiegłym roku do zmniejszenia liczby instalowanych aplikacji.

Jeszcze dalej postanowiła pójść firma Sony. Oferuje ona do nowych komputerów specjalny pakiet Fresh Start. Decydując się na niego z komputera klienta przed sprzedażą zostaną usunięte wszystkie niechciane dodatki. Głosy ostrego sprzeciwu podniosły się jednak po tym, jak za luksus czystego notebooka należało do niego... dopłacić aż 50 dolarów. Sprawę wyjaśnił jednak szybko rzecznik prasowy firmy Sony informując, że opcja ta będzie bezpłatna, a pierwotne wprowadzenie opłaty było wewnętrznym nieporozumieniem w firmie. Fresh Start będzie jednak dostępny tylko dla niektórych laptopów.

Czy Sony rzeczywiście tak łatwo zrezygnuje z dochodów z "crapware"? Niektórzy bloggerzy przypuszczają, że będzie to opcja dostępna tylko przy zakupie droższych notebooków z systemami w wyższych edycjach, a większość użytkowników kupujących standardowe, tańsze laptopy będzie musiała dalej męczyć się z niechcianym w wielu przypadkach oprogramowaniem...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.