Frugalware 0.9 RC1 (Solaria) wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Miklós Vajna ogłosił wydanie pierwszej wersji kandydującej ciekawej dystrybucji Frugalware 0.9 (Solaria) rozwijanej przez wolontariuszy z całego świata.

Nowa Solaria w stosunku do wersji 0.9pre2 oferuje wiele poprawek i aktualizacji. Autorzy zadbali nie tylko o usunięcie zbędnych plików, ale poprawili również instalację w aplikacji VirtualBox, zamienili rozszerzenie firefox-adblock na firefox-adblock_plus i wprowadzili ponad 800 mniejszych zmian. W przypadku pakietów postarano się o aktualizację wszystkich programów (ponad 400) do najnowszych wersji w tym Firefox 3.0.1, OpenOffice.org 2.4.1 czy GNU C Library 2.8 i dodano 70 nowych. Frugalware 0.9 od wersji RC1 oferuje także 10 nowych gier i bibliotekę graficznego interfejsu wxruby. Więcej informacji na temat dystrybucji w wersji rozwojowej i stabilnej znaleźć można stronie projektu.

System Frugalware 0.9 RC1 (Solaria) można pobrać z serwerów producenta w postaci obrazów ISO 15 płyt CD, 3 płyt DVD, instalatora online lub jednej płyty LiveCD.

© dobreprogramy