r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fundacja Mozilla wspiera OpenSSH

Strona główna Aktualności

Mozilla Foundation to założona w 2003 roku organizacja zajmująca się prawną i finansową opieką nad projektami rozwijanymi pod wspólną marką Mozilla. W założeniach miała być niedochodowa, jednak w ubiegłym roku zarobiła ponad parę milionów dolarów, z czego większość ze współpracy z wyszukiwarkami Google i Yahoo.

Fundacja postanowiła część zysków oddać społeczności rozwijającej jej programy. Teraz pojawiły się dodatkowe informacje w tej sprawie. Pierwszym krokiem było przekazanie 10 000 dolarów programistom pracującym nad projektem OpenSSH przy dystrybucji OpenBSD. Takie działania pokazują, że projekty Open Source mimo wszystko mogą przynosić zyski. Mozilla musi jednak opracować sprawiedliwy system podziału pieniędzy, aby szczytna idea nie spowodowała kłótni o to, komu bardziej się one należą. Ciekawe, czy taki sposób nagradzania programistów się przyjmie i czy nie zaburzy panujących w środowisku relacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.