Fundacja OpenDocument zamknięta

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu Fundacja OpenDocument zrezygnowała ze wspierania i rozwijania formatu OpenDocument.

Przypominamy, że za powód tej decyzji podano ograniczenia techniczne formatu, które utrudniają używanie go w pakiecie biurowym Microsoft Office. Uznano, że ODF od początku został źle zaprojektowany i nie może spełnić wymagań rynku. Stoi to nieco w sprzeczności z faktem, że ODF zdobywa ostatnio coraz większą popularność wśród użytkowników, a co ważniejsze, także twórców aplikacji.

Wiceprezes Fundacji OpenDocument zdeklarował się również wesprzeć inny format (Compound Document Format) przygotowywany przez W3C. Niestety danego słowa nie dotrzyma, ponieważ Fundacja została zamknięta, a na stronie www można było przeczytać: Fundacja OpenDocument, Inc. została zamknięta. Serdecznie życzymy naszym przyjaciołom i towarzyszom ze Społeczności OpenDocument wszystkiego najlepszego oraz powodzenia w przyszłości. Do widzenia i powodzenia.


Aktualizacja, 12.11.2007, 13:05

Zaniepokojonych Czytelników uspokajamy, format OpenDocument jest nadal rozwijany przez konsorcjum OASIS, tak więc powyższe informacje nie są jednoznaczne z końcem ODF.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu