reklama

Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania w PKN

Strona główna Aktualności

O autorze

Dominik Tomaszuk, przedstawiciel Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, został przyjęty do Komitetu Technicznego nr 182 ds. Ochrony Informacji w Systemach Teleinformatycznych przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym.

Nastąpiło to 14 września a informacja została opublikowana kilka dni temu. Wcześniej FWiOO otrzymała pismo z 31 sierpnia informujące, że delegowany przez fundację ekspert nie może zostać przyjęty ze względu na brak miejsc. Mógł za to dostać miejsce w podkomitecie, bez prawa głosu. W końcu jednak miejsce się znalazło i FWiOO będzie mogła brać udział w pracach Komitetu Technicznego nr 182. Niestety nastąpiło to już po głośnym i kontrowersyjnym spotkaniu i głosowaniu na temat OOXML z 30 sierpnia. Sprawa standardu Microsoftu powróci jednak w lutym 2008 i wtedy FWiOO będzie mogła wziąć czynny udział w wyborze przez Polskę decyzji w sprawie OOXML.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić