Fungi

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Fungi to bardzo ciekawy bezpłatny projekt dla wielbicieli główkowania. Bierze on pomysł z klasycznego Sokobana, czyli zabawę w przestawianie obiektów na mapie, wzbogacając go o różne rodzaje skrzynek czy bloczków, a do tego bohaterów również mamy tutaj wielu. Głównym celem jest doprowadzenie wszystkich świetlistych obłoków do portalu stanowiącego wyjście z etapu. Do najłatwiejszych zadań to wcale nie należy.

W miarę pokonywania kolejnych układów gracz poznaje inne rodzaje niby wróżek zagubionych w królestwie grzybów. Każda ma swój kolor, podpowiadający posiadane zdolności. Przykładowo biała to jednostka podstawowa, potrafiąca suwać tylko takie drewniane rzeczy, czerwona to siłacz, której nawet głazy niestraszne, a żółta roztapia ogniem lód i wysadza ładunki wybuchowe. Trzeba się nauczyć korzystać z ich mocy.

Do dyspozycji oddano nam kampanię, w której przechodzimy kolejne układy po kolei. Gra poprosi o założenie lokalnego konta, aby mogła zapisywać postępy w rozgrywce. Ewentualnie możemy zdecydować się na udostępnianie swoich rekordów (minimalna ilość ruchów) online albo uzyskać dostęp do poziomów przygotowanych przez innych. Do gry Fungi dorzucany jest bowiem bardzo prosty w użyciu edytor własnych etapów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!