r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fuse 1.3.1

Strona główna Windows Programowanie Emulatory
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Fuse (Free Unix Spectrum Emulator) to jeden z najpopularniejszych emulatorów komputera ZX Spectrum dostępny dla platformy Windows. Potrafi on emulować urządzenie w wariantach 16K, 48K (z obsługą NTSC), 128K, +2, +2A oraz +3.

Galeria programu

Narzędzie stworzone zostało w 1999 roku i rozwijane jest nieprzerwanie aż do dzisiaj. Pierwotnie dedykowane ono było jedynie dla użytkowników UNIX-a, w późniejszym czasie zdecydowano się przeportować Fuse dla systemów Windows oraz Mac OS, a także Wii, AmigaOS i MorphOS.

Emulator wyposażony został we wszystkie niezbędne funkcje, umożliwiające wygodne uruchamianie ROM-ów z programami i grami dla ZX Spectrum. Wśród nich znajdziemy opcje, umożliwiające dostosowanie wielu atrybutów pracy Fuse do własnych preferencji. Możliwe jest emulowanie takich akcesoriów jak m.in. joysticki, myszki czy nawet drukarki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest funkcja filtrowania obrazu, umożliwiająca dostosowanie jego rozmiaru i jakości do współczesnych ekranów.

Co ciekawe, aplikacja dysponuje opcjami tworzenia zrzutów ekranu oraz nagrywania filmików np. z naszej rozgrywki w ulubiony hit sprzed lat. Nie zabrakło również funkcji tzw. snapshotów, pozwalających zapisać stan rozgrywki i kontynuowanie jej od danego momentu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #1 11.07.2016 22:15

"to jeden z najpopularniejszych emulatorów komputera ZX Spectrum dostępny dla platformy Windows" Najpopularniejszy, w dodatku łatwy w obsłudze i chyba najlepszy.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.