Fuse Fuse 1.3.1

Strona główna Windows Emulatory Komputery 8-bit
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Fuse (Free Unix Spectrum Emulator) to jeden z najpopularniejszych emulatorów komputera ZX Spectrum dostępny dla platformy Windows. Potrafi on emulować urządzenie w wariantach 16K, 48K (z obsługą NTSC), 128K, +2, +2A oraz +3.

Narzędzie stworzone zostało w 1999 roku i rozwijane jest nieprzerwanie aż do dzisiaj. Pierwotnie dedykowane ono było jedynie dla użytkowników UNIX-a, w późniejszym czasie zdecydowano się przeportować Fuse dla systemów Windows oraz Mac OS, a także Wii, AmigaOS i MorphOS.

Emulator wyposażony został we wszystkie niezbędne funkcje, umożliwiające wygodne uruchamianie ROM-ów z programami i grami dla ZX Spectrum. Wśród nich znajdziemy opcje, umożliwiające dostosowanie wielu atrybutów pracy Fuse do własnych preferencji. Możliwe jest emulowanie takich akcesoriów jak m.in. joysticki, myszki czy nawet drukarki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest funkcja filtrowania obrazu, umożliwiająca dostosowanie jego rozmiaru i jakości do współczesnych ekranów.

Co ciekawe, aplikacja dysponuje opcjami tworzenia zrzutów ekranu oraz nagrywania filmików np. z naszej rozgrywki w ulubiony hit sprzed lat. Nie zabrakło również funkcji tzw. snapshotów, pozwalających zapisać stan rozgrywki i kontynuowanie jej od danego momentu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!