r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fuzja pomiędzy AOL i Yahoo! bliska finałowi?

Strona główna Aktualności

Parę miesięcy temu wspominaliśmy o zainteresowaniu kupnem Yahoo!, także innych firm, wskutek odrzucenia oferty Microsoftu przejęcia korporacji za ponad 44,6 miliarda dolarów. Tymczasem - jak donosi serwis TechCrunch - coraz więcej wskazuje na to, że fuzja pomiędzy pozostającym dotąd w cieniu AOLem, w końcu dojdzie do skutku, w odwrotnej niż pierwotnie planowano roli.

Fuzja polegająca na przejęciu AOLa przez Yahoo!, pozwoliłaby drugiemu z nich na znaczne zwiększenie zysków poprzez wykorzystanie platformy reklamowej portalu Jerry'ego Yanga - jednego z elementów, obok treści i usług, które obejmuje transakcja. Obecne zyski z emitowanych bannerów nie są bowiem zadowalające dla AOLa i wynoszą 2,4 mld USD rocznie. Połączenie usług pocztowych, skutkowałoby natomiast obsługiwaniem łącznie 48% internetowych skrzynek pocztowych na świecie, z czego 39% rynku komunikatorowego. Miałaby ona też spory wpływ na trwającą w tym zakresie walkę pomiędzy Google, a Microsoftem. Stwarzałoby to także gigantowi z Redmond, poważny problem z urzędami kontrolującymi, w wypadku chęci kupna połączonych firm.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.