G Data Secure Chat 1.0.7master

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Wiadomości SMS i MMS
Pobierz program
lub zeskanuj:

G Data Secure Chat to niewielka, ale za to bardzo przydatna aplikacja służąca do bezpiecznej wymiany istotnych informacji. Program pozwala na przesyłanie zaszyfrowanych wiadomości, co jednak najważniejsze, integruje się z wiadomościami SMS i nie wymaga używania do nich osobnych narzędzi.

Program jest darmowy, do działania zalecane jest wykonanie rejestracji przy użyciu numeru telefonu (podobnie jak w wielu innych komunikatorach mobilnych). Proces ten nie jest jednak wymagany – dzięki rejestracji aktualizowany jest katalog, w którym możemy wyszukiwać innych użytkowników korzystających z Secure Chat. Aplikacja oferuje nie tylko własny bezpieczny protokół, ale również możliwość wysyłania zwykłych wiadomości. Dzięki temu może przejąć rolę domyślnej usługi dla wiadomości SMS, a także zaimportować je do bezpiecznego sejfu zaraz po zainstalowaniu.

Główne okno przedstawia listę wiadomości, całość wykonano zgodnie z zaleceniami Material Design: pływający przycisk umożliwia rozpoczynanie nowej wiadomości, wysuwany panel boczny daje natomiast dostęp do wszystkich opcji. Możliwe jest prowadzenie konserwacji tylko z jedną osobą, ale również czatów grupowych. W widoku wiadomości użytkownik może wpisywać nową wiadomość, a także wybierać tryb działania: program pozwala na wysyłanie zwykłych nieszyfrowanych SMS-ów, wiadomości zabezpieczonych, a także tych realizowanych przez Secure Chat, rozwiązanie firmy G Data. W przypadku form zabezpieczonych użytkownik może zdecydować się na ustalenie czasu, po którym wiadomość zostanie automatycznie usunięta z urządzenia odbiorcy (np. 15 sekund).

Całość pozwala na przesyłanie nie tylko tekstu, ale również zdjęć, dźwięków, materiałów wideo i informacji o kontaktach. W dowolnym momencie możemy zablokować kontakt, a także przejść do rozmowy telefonicznej. Program wspiera powiadomienia w trybie push, umożliwia blokowanie danych hasłem, ochronę przed wykonywaniem zrzutów ekranu, a także udostępnianie innym własnego publicznego klucza szyfrującego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

G Data Secure Chat: bezpieczne i wciąż wygodne wysyłanie wiadomości

4
18.09.2015  •  Łukasz Tkacz

Choć wiadomości SMS są popularne, nie zapewniają nam żadnego bezpieczeństwa. W przypadku platform mobilnych istnieją już na szczęście narzędzia, która pozwalają na zmianę tego stanu rzeczy. Teraz do producentów, którzy je oferują, dołączyła niemiecka G Data. Wraz ze swoim Secure Chat chce uczynić komunikację bezpieczną bez rezygnowania z wysokiego komfortu. Wiele z komunikatorów oferujących bezpieczną, szyfrowaną transmisję to programy, które są zupełnie oddzielone od SMS-ów i tym samym wymuszają na użytkownikach korzystanie z dwóch narzędzi. W przypadku G Daty sprawa wygląda inaczej:…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję