Projektor w domu moim okiem - na bazie doświadczeń z Optoma HD29Darbee

Przez kilka tygodni miałem możliwość testowania projektora Optoma HD29Darbee w warunkach domowych. Pisałem już o wielkiej frajdzie jaką sprawia taki projektor w trakcie oglądania meczów Ligi Mistrzów.

Od tamtego czasu za pośrednictwem HD29Darbee obejrzałem kilka meczy piłkarskich w tym dwa reprezentacji, pierwsze odcinki Watahy i Belfra, a także pyknąłem w Heroes III na dużym ekranie.

Synology DS716+II – serwer NAS wychodzący na potrzeby biznesu oraz domu

Dzięki uprzejmości firmy Synology oraz Renaty Krajewskiej (z którą miałem okazję porozmawiać o Synology na tegorocznym HotZlocie – serdecznie pozdrawiam!), uzyskałem możliwość przetestowania serwera NAS DS716+II, który przez producenta zachwalany jest jako "Doskonały serwer NAS dla rozwijających się firm". Moim zdaniem, oprócz zastosowań biznesowych znajdzie on także miejsce dla wymagających (i nie tylko) użytkowników domowych.

Przygód developera ciąg dalszy. Studia? Podejmijmy wyzwanie jeśli sprzyjają ku temu warunki!

Równo dwa lata i kilka dni temu rozpocząłem swoją pierwszą pracę jako programista. W związku z tym, że ta mała rocznica zbiegła się w czasie z moim trzecim podejściem do studiowania to postanowiłem za namową Areha podzielić się tym na blogu. Jednocześnie dodam od siebie kilka uwag i wskazówek, ktore potencjalnie mogą być przydatne dla osób chcących spróbować zawodowo swoich sił w IT ;)

Zabbix – system monitorowania sieci z którego każdy admin będzie zadowolony

Podstawowym obowiązkiem administratora jest utrzymanie powierzonej mu infrastruktury sieciowej. Zaliczyć do niej można przede wszystkim serwery i stacje robocze, ale także m. in. routery oraz switche itp. Oczywiście to nie wszystko bo można także doszukać się np. urządzeń multimedialnych, które również są potrzebne w codziennej pracy firmy. Generalnie wszystko zależy od specyfiki firmy, jej wielkości, a także chęci zatrudnionego admina ;-)

Odpowiedzialny administrator na pewno będzie chciał mieć wszystko pod kontrolą na tyle, na ile jest to możliwe.

Adaptacja regału w małą serwerownię – tworzenie stałego kącika dla wszystkich urządzeń sieciowych

Jak większość moich Czytelników dobrze wie - jestem (zdeklarowanym!) chomikiem komputerowym. Kolekcjonuję sporo starego i nowego sprzętu, dzięki czemu tworzę całkiem sprawny "lab", który ułatwia mi testowanie, naukę, a także przeprowadzać przeróżne eksperymenty.

Dodatkowo jako rodzony bliźniak (w kontekście zodiakalnym) mam tendencję do częstych porządków, a zwłaszcza gdy do kolekcji dochodzi nowy sprzęt. Stąd w ostatnich dniach po głowie chodziła myśl nt. różnych możliwych rozwiązań problemu, czyli...

Gdy taty nie było w domu, a komputer stał zamknięty w biurku — czyli o kombinowaniu w praktyce kilka anegdot

Jak zapewne większość z Was, uwielbiałem za dzieciaka godzinami przesiadywać przy komputerze. Gdy pod koniec lat 90-tych pojawił się u mnie w domu pierwszy komputer (Pentium III, 64 MB RAM) - był on dla mnie niesamowitym obiektem zainteresowania. Mając wtedy niespełna 7-8 lat, bardzo dużo radości czerpałem nie tylko z gier, ale także MS Paint'a, WordPada czy specjalnie kupowanych przez moich rodziców gier edukacyjnych firmy Optimus.

W związku z powyższym, bardzo źle znosiłem wszelkie ograniczenia i kary nań nałożone.

Od teraz "Zrozumieć programowanie" będzie jeszcze łatwiej. Recenzja książki Gynvaela Coldwinda

O programowaniu powstało już naprawdę mnóstwo książek, zarówno opisujących same języki programowania jak i masę frameworków czy metodyk tworzenia kodu. Generalnie literatury jest sporo i naprawdę jest w czym przebierać, niezależnie od interesującej nas technologii.

Natomiast w poniedziałek 27 października 2015 - premierę miała książka autorstwa Gynvaela Coldwinda pt. "Zrozumieć programowanie". W założeniu ma ona opisywać podstawowe zagadnienia dotyczące programowania z którymi programiści stykają się w codziennej pracy.

Intel NUC5i7RYH i prezentacje 3D, a także praca na systemie Windows 8.1

Zgodnie z trwająca akcją Intela, postanowiłem podzielić się drugim wpisem recenzującym szybkość i pracę Intel NUC5i7RYH na systemie Windows 8.1. Dodatkowo dużo uwagi poświęciłem na benchmark 3D z użyciem programu Unigine Heaven Benchmark 4.0.

Niestety, pomimo że sprzęt oddałem już w czwartek - to okres dwóch tygodni nie jest wystarczający aby wykonać naprawdę dobre testy. Miałem pomysł na stworzenie środowiska serwerowego z użyciem NUC5i7RYH, gdzie postawiona webaplikacja byłaby testowana z użyciem oprogramowania jMeter.

Czy Intel NUC5i7RYH może być sprzętem mobilnym i reprezentacyjnym na spotkaniach z klientami?

Długo zastanawiałem się, jak ugryźć wątek biznesowy w którego ujęte mają zostać sprzęty dostarczone przez firmę Intel... Z jednej strony jako programiście, przyszedł mi na myśl wątek serwerowo-aplikacyjnego użytku. Z drugiej, po głębszym przemyśleniu uznałem, że NUC5i7RYH może sprawdzić się bardzo dobrze przy przeróżnych spotkaniach biznesowych, jako narzędzie do prezentacji, pokazów itp.