Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Mój komputerowy kącik :-)

Skoro wszyscy zaczęli chwalić się swoimi stanowiskami pracy, to i ja pokażę moje ulubione miejsce.

Stanowisko te jest świeżo po remoncie, ale i tak spędziłem już przy nim dużo czasu, więc mogę stwierdzić że wygodnie się przy nim czuję :)

reklama

To tutaj powstają wpisy na blogi, poradniki, tutaj się dokształcam przede wszystkim z informatyki oraz tutaj spędzam najwięcej wolnego czasu.

Jak widać blat na którym pracuje, jest długi, ale to dobrze ponieważ lubię dużo miejsca do pracy. Standardowo tuż przy monitorze znajduje się kalendarz, karteczki niezapominajki, kalendarz – organizer, zestaw długopisów, markerów i śrubokrętów w kuflu browaru Tyskie.

Oczywiście jak większość informatyków przy stanowisku nie może zabraknąć dobrej kawy, i przyjaciół Bolka i Lolka na kubku :P (prezent na Boże Narodzenie ;>)
To co znajduje się po lewicy omówię za chwilę.

Po prawej obok blatu oraz po lewej na blacie znajdują się dwie kolumny firmy Unitra, wyprodukowane w Polsce w 1979 roku. Kurde z tak starych i tak super dobrych głośników to jeszcze w życiu nie słuchałem niczego :P

Tutaj znajduje się moja mała biblioteczka informatyczna, w skrócie moja najważniejsza literatura.

Są to między innymi książki Heliona, Czasopisma Eksperta, notatki z konferencji informatycznych, inne duperela związane z informatyką, a także płyty pierwszej pomocy – Instalacje Linuxa, Windowsa, Płyty ratunkowe oraz inne płyty z potrzebnymi danymi.

U góry pod pocztówką znajduje się porcelanowy słonik, który zawsze mi towarzyszy przy komputerze (gaduła straszna, ale co poradzić, trzeba wytrzymać :D). Jeszcze wyżej na kolumnie, znajduje się słoik z kapslami z piw – pamiątka z czasów kiedy to mafia kapselkowa prężnie działała na osiedlu :D

Pod tym wszystkim znajduje się mój komputer zastępczy, który dostałem w prezencie od Wikileaks za pomoc przy obronie ich witryny... ;>

A tak na serio to efekt mojego długiego zbierania części komputerowych, które zdobyłem wszystkie za darmo, w szafie z tyłu znajduje się jeszcze pokaźna kolekcja moich sprzętów :)

Obok komputera znajduje się też skrzynka serwisowa z podstawowym wyposażeniem serwisanta. Wykorzystuje ją kiedy idę naprawić bądź porobić coś z komputerem u kogoś.

I to by w sumie było na tyle, na moim stanowisku pracy spędzam bardzo miło i pożytecznie czas, oraz czuje się komfortowo – siedzieć przed komputerem to dla mnie odrobina relaksu – oczywiście bez przesady ;)

Na koniec chciałbym się jeszcze pochwalić kolekcją kaktusów nad którymi sprawuje opiekę :D

I to tyle, pozdrawiam Was
gbm 

reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze