Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Mój komputerowy kącik :-)

Skoro wszyscy zaczęli chwalić się swoimi stanowiskami pracy, to i ja pokażę moje ulubione miejsce.

Stanowisko te jest świeżo po remoncie, ale i tak spędziłem już przy nim dużo czasu, więc mogę stwierdzić że wygodnie się przy nim czuję :)

To tutaj powstają wpisy na blogi, poradniki, tutaj się dokształcam przede wszystkim z informatyki oraz tutaj spędzam najwięcej wolnego czasu.

r   e   k   l   a   m   a

Jak widać blat na którym pracuje, jest długi, ale to dobrze ponieważ lubię dużo miejsca do pracy. Standardowo tuż przy monitorze znajduje się kalendarz, karteczki niezapominajki, kalendarz – organizer, zestaw długopisów, markerów i śrubokrętów w kuflu browaru Tyskie.

Oczywiście jak większość informatyków przy stanowisku nie może zabraknąć dobrej kawy, i przyjaciół Bolka i Lolka na kubku :P (prezent na Boże Narodzenie ;>)
To co znajduje się po lewicy omówię za chwilę.

Po prawej obok blatu oraz po lewej na blacie znajdują się dwie kolumny firmy Unitra, wyprodukowane w Polsce w 1979 roku. Kurde z tak starych i tak super dobrych głośników to jeszcze w życiu nie słuchałem niczego :P

Tutaj znajduje się moja mała biblioteczka informatyczna, w skrócie moja najważniejsza literatura.

Są to między innymi książki Heliona, Czasopisma Eksperta, notatki z konferencji informatycznych, inne duperela związane z informatyką, a także płyty pierwszej pomocy – Instalacje Linuxa, Windowsa, Płyty ratunkowe oraz inne płyty z potrzebnymi danymi.

U góry pod pocztówką znajduje się porcelanowy słonik, który zawsze mi towarzyszy przy komputerze (gaduła straszna, ale co poradzić, trzeba wytrzymać :D). Jeszcze wyżej na kolumnie, znajduje się słoik z kapslami z piw – pamiątka z czasów kiedy to mafia kapselkowa prężnie działała na osiedlu :D

Pod tym wszystkim znajduje się mój komputer zastępczy, który dostałem w prezencie od Wikileaks za pomoc przy obronie ich witryny... ;>

A tak na serio to efekt mojego długiego zbierania części komputerowych, które zdobyłem wszystkie za darmo, w szafie z tyłu znajduje się jeszcze pokaźna kolekcja moich sprzętów :)

Obok komputera znajduje się też skrzynka serwisowa z podstawowym wyposażeniem serwisanta. Wykorzystuje ją kiedy idę naprawić bądź porobić coś z komputerem u kogoś.

I to by w sumie było na tyle, na moim stanowisku pracy spędzam bardzo miło i pożytecznie czas, oraz czuje się komfortowo – siedzieć przed komputerem to dla mnie odrobina relaksu – oczywiście bez przesady ;)

Na koniec chciałbym się jeszcze pochwalić kolekcją kaktusów nad którymi sprawuje opiekę :D

I to tyle, pozdrawiam Was
gbm 

Komentarze