Okiem młodego dewelopera...
liczba publikacji: 6pierwszy wpis: 18 Listopada 2014ostatni wpis: 8 Października 2016

Światopogląd młodego dewelopera kroczącego po ścieżce zawodowej... kodem stojącej ;-)

Jak pomimo przeciwności losu zostałem programistą – historia o tym, że niemożliwe staje się możliwe

Swój pierwszy program napisałem w Pascalu w 3 klasie gimnazjum. Korzystałem wtedy z artykułu w Komputer Świat Ekspert, gdzie prowadzony był kilku-częściowy kurs programowania w Pascalu. Dosłownie podniecony możliwością "dyrygowania" komputerowi co ma robić — złapałem tak dużego bakcyla, że w kółko przepisywałem listingi kodu z gazety do edytora FreePascal i...

Okiem młodego dewelopera — przydatne źródła wiedzy dla programisty

Po ponad półrocznym już stażu programistycznym - w pełni przekonałem się, że rozwiązywanie problemów jest wpisane w zawód programisty. Praktycznie codziennie na swojej drodze idzie mi się zmierzyć z jakimś problemem, błędem czy nowym zadaniem - na wszystko zawsze znajdzie się rozwiązanie...

...czasem jednak wymaga ono czasu, wytrwałości lub po prostu... poszerzenia wiedzy. I właśnie ten temat chciałem poruszyć w tym wpisie.

Organizacja własnego czasu z wykorzystaniem systemu Redmine

Do wpisu o systemie Redmine zabierałem się już nie jeden raz, ale jakoś tak zawsze nie doszło to do skutku. Natomiast przy ostatnich przewrotach i postanowieniach, które podjąłem w swoim życiu prywatnym - Redmine stał sie jednym z elementów układanki. Mianowicie od kilku dni pełni on narzędzie do organizowania czasu pracy, a także obowiązków/sprawunków/czynności dnia codziennego.

Co prawda głównym przeznaczeniem tego systemu jest organizacja oraz zarządzanie projektami programistycznymi.

Przygód developera ciąg dalszy. Studia? Podejmijmy wyzwanie jeśli sprzyjają ku temu warunki!

Równo dwa lata i kilka dni temu rozpocząłem swoją pierwszą pracę jako programista. W związku z tym, że ta mała rocznica zbiegła się w czasie z moim trzecim podejściem do studiowania to postanowiłem za namową Areha podzielić się tym na blogu. Jednocześnie dodam od siebie kilka uwag i wskazówek, ktore potencjalnie mogą być przydatne dla osób chcących spróbować zawodowo swoich sił w IT ;)