Programy akuratne i dobre :-)

Witajcie, postanowiłem stworzyć (jednocześnie pokazać, bo a nóż widelec, ktoś dowie się o takim programie i spróbuje z niego korzystać ;>) listę programów, których używam do różnych działań/zadań/potrzeb/sytuacji (według uznania, niepotrzebne skreślić ;-)).

Dla jako takiej przejrzystości, aby nie było tutaj tylko ciągu tekstu - pochwalę się jeszcze moim pulpitem :)

Póki co pokaże co używam na co dzień czyli:
System –Windows Seven

A) Przeglądarka internetowa

Aktualnie korzystam z usług programu firmy Mozilla – Firefox, wersja 4. W mojej opinii jest to na dzień dzisiejszy najlepsza przeglądarka. U mnie chodzi bardzo wydajnie, a także zapewnia niezłe bezpieczeństwo podczas użytkowania. Ognistego liska używam od premiery, z początku dla przetestowania jej możliwości, aż w końcu przekonała mnie do siebie i postanowiłem ustanowić ją jako główną przeglądarkę stron internetowych.

Second position w przeglądaniu WWW zajmuje Google Chrome – szybka, w miarę bezpieczn przeglądarka, odkąd mam firefoxa – z jej usług rzadko korzystam

W systemie mam też zainstalowaną Opere, (pewnie myślicie „Po co mu tyle przeglarek ?!”) Już odpowiadam:
A no po to że gdy tworzę jakąś stronę internetową (tak, zajmuję się trochę webmasteringiem ;)) to przed wypuszczeniem jej na publikę – staram się przetestować jak będzie wyglądała na różnych przeglądarkach, i mniej więcej dostosować ją do wszystkich po równo.

B) Komunikator

Na dzień dzisiejszy korzystam z sieci Gadu-Gadu oraz Google Talk (tylko na Gmailu).

Codziennie używam komunikatora WTW, który jest dla mnie liderem na rynku komunikatorów, a także uwiódł mnie swoją lekkością, wydajnością i ofertą ?.
Zero reklam, zero emotikonek (tylko tekst wyświetla zamiast emotikonki), zero zbędnych dodatków –no po prostu Cud, Miód i cukierki :D

C) Zdjęcia, obrazki, gify, filmy

Irfan View !!! – Zdecydowanie najlepsza przeglądarka obrazów jaką posiadam, no kurczę nie ma lepszej przeglądarki, która umożliwia tyle opcji dla zwykłego zdjęcia, a przy okazji jest tak piękna prostotą oraz wydajna.

Do odtwarzania filmów używam VLC – program, który jest bardzo dobrym odtwarzaczem - również bez zbędnych dodatków, bardzo funkcjonalny.

D) Dokumenty

W dokumentach niestety standard ;]

Office, AdobeReader… programy z których nie jestem do końca zadowolony, jednakże używam ich ponieważ są uniwersalne, a także korzystamy z nich na oprogramowaniu biurowym w szkole.
Aczkolwiek na Debianie korzystam z alternatywnego OpenOffice i nie narzekam :)

E) Muzyka

Do słuchania muzyki używam jakże fajnego i równie prostego, a także wydajnego Foobara. Program tak mało zasobożerny że to się w głowie nie mieści ;-). Przy tym jest bardzo funkcjonalny.

Bardzo często słucham radia – głównie antyradio, niekiedy przewinie się EskaROCK – w tym celu korzystam z dobrodziejstwa programu RadioSure. Również prosty programik, z bardzo dużą bazą stacji radiowych. Bezproblemowo znalazłem odpowiadające mi stację.

F) Obsługa archiwów

Do otwierania i zarządzania archiwami używam programu HaoZip, rodem z Chin. Tak, tak to jest produkt Chiński – i nie boję się go używać. Ponieważ jest to bardzo dobry archiwizer, który pojawił się ostatnio na łamach newsów na dobreprogramy.pl – Naprawdę polecam :)

G) P2P

Zdecydowanie µtorrent, bardzo prosty i bardzo dobry program do ściągania i udostępniania danych, używany rzadko:)

Inne sprawy np. wypalanie płyt, obrazy ISO, etc etc to używam dobrego Freeware, raczej tego powszechnie stosowanego :)

Głównie otwieram się na te mniej znane programy, gdyż lubię prostotę, brak bajeranctwa, a także wydajność i bezpieczeństwo (czyli jak najmniej luk, a jeśli już to bezproblemowe zaktualizowanie) Oczywiście ktoś może mi zarzucić „Chłopie, masz tutaj np. AdobeReadera, który jest dziurawy jak szwajcarski ser- więc o jakim tutaj bezpieczeństwie mówisz ? No tak, ale tutaj drogi czytelniku pragnę Cię poinformować że moim nieodłącznym towarzyszem jest program:

Secunia PSI – wykrywa mi każdą lukę w zainstalowanych oprogramowaniach, a także od razu znajduje aktualizację – program, według mnie niezbędny dla użytkownika, który naprawdę dba o swoje bezpieczeństwo.

I to by było na tyle mojej top listy programów w kategorii „Użytek Codzienny” – naprawdę bardzo polecam większość z tych programów – i z pełną odpowiedzialnością gwarantuję że na pewno się nie zawiedziecie na tych programach – chyba że różnimy się gustami, o których się nie dyskutuje ponoć ;)

PS. Jeżeli nie wymieniłem jakiejś podkategorii, a powinienem, to śmiało proszę pytać w komentarzach, na każde zapytanie odpowiem najszybciej jak będę mógł :)