reklama

GDrive - fakty czy mity?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

GDrive, czyli usługa Google pozwalająca użytkownikom na przechowywanie swoich plików na serwerach firmy to już prawie twór mityczny - najprawdopodobniej Google pracuje nad nią ponad pięć lat, ale nie chce o tym mówić. Czy tym razem jesteśmy już rzeczywiście naprawdę blisko premiery nowej usługi? Z całą pewnością powiedzieć tego nie można, ale tak głoszą nowe, bliżej nieokreślone "źródła prasowe".

Wszystko zaczęło się, gdy w marcu 2006 roku do Internetu wyciekły notatki dotyczące prezentacji dyrektora zarządzającego Google, Erica Schmidta. Znalazło się w nich odwołanie do usługi nazywanej wówczas Platypus. Następnie jeden z pracowników Google (prawdopodobnie członek zespołu GDrive) opublikował klip wideo, w którym żali się, że jego produkt po pięciu latach wciąż nie doczekał się oficjalnej premiery. Przypadkowo odkryto także wewnętrzną stronę dotyczącą testów Platypusa.

Według Wall Street Journal, założeniem GDrive ma być oferowanie bezpłatnej, niewielkiej przestrzeni dyskowej na serwerach Google dostępnych on-line z każdego komputera na świecie. Dodatkową przestrzeń użytkownicy mogliby wykupić po uiszczeniu stosownej opłaty.

Biorąc pod uwagę fakt, że Microsoft testuje już podobną usługę - SkyDrive - uruchomienie konkurencyjnego GDrive przez Google byłoby logiczne. Tymczasem firma konsekwentnie odmawia jakichkolwiek oficjalnych komentarzy na ten temat. Wygląda więc na to, że przynajmniej przez jakiś czas będziemy jeszcze poruszać się w sferze domysłów i spekulacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama