GDrive już wkrótce?

Strona główna Aktualności

O autorze

GDrive, czyli usługa Google pozwalająca użytkownikom na przechowywanie swoich plików na serwerach firmy to już prawie twór mityczny - najprawdopodobniej Google pracuje nad nią ponad pięć lat, ale nie chce o tym mówić. Pogłoski o usłudze ucichły dwa lata temu. Tymczasem, jak donoszą źródła bliskie Google, firma jest coraz bliżej startu GDrive.

Wskazywać może na to zmiana w jednym z plików arkuszy styli CSS dla Google Apps, w którym pojawiła się nowa klasa o nazwie webdrive z ikoną nowej usługi. Już w zeszłym tygodniu, Tony Ruscoe znalazł wewnętrzny dokument Google wspominający o aktualizacji dla Google Docs, która stopniowo przekształcałaby się w GDrive. W tym celu stworzone mają zostać także klienty dla systemów Windows i Mac OS X umożliwiające synchronizację z systemem lokalnego użytkownika oraz bazujące na Platypusie - testowym kliencie GDrive, który wyciekł w 2006 r.

Data uruchomienia Google Webdrive nie jest znana.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji