GFACE — czy Crytek zrewolucjonizuje wspólne granie?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Popularyzacja serwisów społecznościowych, a także gier uruchamianych bezpośrednio z przeglądarek internetowych, najwyraźniej dała sporo do myślenia firmie Crytek — ojcom serii Crysis, bo postawiła ona na rozwijanie nowej usługi. Trwają zamknięte testy beta platformy GFACE.

Już sama nazwa GFACE po części zapowiada, z czym będziemy mieli do czynienia. Po pierwsze uzyskamy dostęp do wzorowanej na Facebooku tablicy, gdzie wraz ze znajomymi wymieniać się przyjdzie złotymi myślami, informować o aktualnych zajęciach, umawiać na wspólne oglądanie filmu czy partyjki w gry online. Druga sprawa to właśnie rywalizacja po sieci — GFACE umożliwi prosty kontakt z przyjaciółmi na liście ulubionych graczy, szybkie podłączanie się do ich rozgrywek, stałą łączność w formie wideo czatu, a przede wszystkim odpalanie tytułów w przeglądarce WWW — na wzór usług OnLive, albo Gaikai. Co ciekawe, na liście obecnie obsługiwanych przeglądarek widnieją tylko Chrome i Firefox.

Interesująco zapowiada się interoperacyjność. GFACE ma wspierać szereg urządzeń, dzięki czemu uczestnicząc w sesji po sieci w grę FPP — chociażby przygotowywane przez Crytek darmowe Warface, osoba korzystająca z PC będzie tradycyjnie strzelać do przeciwnika, jednak może uzyskać wsparcie kolegów, śledzących rozwój sytuacji na wojennej mapie na tablecie, czy zaznaczających cele pod naloty za pośrednictwem smartfona.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji