r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GG i Allegro razem na rynku reklamy internetowej - pokonają Google?

Strona główna Aktualności

Szykuje się interesująca fuzja na polskim rynku reklamy internetowej - spółka GG Network znana głównie za sprawą komunikatora Gadu-Gadu połączy swój dział sprzedaży z Grupą Allegro, zarządzającą takimi serwisami jak Allegro, Bankier.pl, PayU, Ceneo, czy otoMoto.

GG Network i Grupa Allegro to prawdziwi giganci polskiego Internetu. Połączenie działów sprzedaży przestrzeni reklamowej pozwoli obu spółkom na sprawne dotarcie do ogromnej liczby użytkowników Sieci. Według zestawienia Megapanel PBI/Gemius po połączeniu obu działów ich sumaryczny zasięg wzrośnie do 79,1% wyprzedzając Grupę Onet (73,8%) i Grupę Wirtualna Polska - Orange (73,8%). Połączone GG i Allegro będą miały mniejszą siłę przebicia jedynie od Google, którego zasięg wynosi obecnie 91%. Na czele nowego zespołu stanie Jacek Makowski, obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej IAB Polska.

Oczywiście Allegro i GG nie zamierzają sprzedawać wspólnie reklam przez wgląd na wzajemną sympatię - obie spółki mają wspólnego właściciela, międzynarodowy koncern medialny Naspers, który zdecydował się właśnie na konsolidacje swoich interesów w Polsce.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.