r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GG obchodzi 13. urodziny

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Trzynastka przez wielu ludzi uważana jest za liczbę pechową, a lęk przed nią jest fachowo nazywany triskaidekafobią. Jednak twórcy GG nie wierzą w przesądy i są przekonani, że obchodzone w tym roku 13. urodziny komunikatora będą dla niego szczęśliwe. Z tej okazji wspólnie z producentem sprzętu iBox zorganizowali konkurs, prosząc internautów o przygotowanie „zasadnika” — kodeksu dobrych obyczajów, który powinien obowiązywać rozmówców podczas korzystania z programu.

Od czasu gdy GG (a właściwie Gadu-Gadu, bo pod taką nazwą program pierwotnie się ukazał) zadebiutowało w 2000 roku, komunikator zmienił się w zasadzie nie do poznania. Proste wiadomości tekstowe wzbogacono o wysyłanie emotikonek, pojawiła się też obsługa multimediów, gier i aplikacji, internetowego radia czy przesyłania plików. GG wyszło też poza ramy komputerów osobistych — od kilku lat dostępne jest w wersjach przeznaczonych dla telefonów komórkowych i smartfonów. Przedstawiciele firmy chwalą się, że do GG loguje się ponad 8 mln użytkowników miesięcznie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.