reklama

GG robi platformę do dzielenia się linkami

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

GG testuje właśnie kolejny element nowej platformy komunikacyjnej — STREFA DZIELENIA. Będzie to przypominająca mikrobloga usługa umożliwiająca dzielenie się ze znajomymi odnośnikami do interesujących materiałów znalezionych podczas buszowania po Internecie bez konieczności wklejania odnośnika do okienka rozmowy.

Stworzenie tego mini-portalu społecznościowego dla użytkowników komunikatora GG argumentowane jest tym, że dotychczas wysyłanie znajomym odnośników było zbyt trudne — trzeba było dla każdej osoby i konferencji z osobna otworzyć okienko — nie wspominając już o śledzeniu ewentualnej dyskusji z każdym ze znajomych, którzy linka otrzymali. Testowane właśnie rozwiązanie pozwala udostępniać odnośniki wielu kontaktom jednocześnie, umożliwia dyskusję i proste „ocenianie” — przypominający „Lubię to!” przycisk „Dobre!”. GG zadbało również o możliwość przesłania odnośnika dalej. Powiadomienia o tak udostępnionych stronach, filmach czy obrazkach pojawią się oczywiście w komunikatorze.

STREFA dostępna jest na razie w wersji desktopowej i webowej nowego GG, wkrótce trafi również do wersji mobilnych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama