reklama

GG za miesiąc wyłączy pocztę, pracuje nad nowym rozwiązaniem

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Użytkownicy poczty GG (poczta.gg.pl) zostali poinformowani droga mailową o planach związanych z usługą pocztową świadczoną przez GG Network. 15 maja poczta zostanie całkowicie wyłączona. 24 czerwca skasowane zostaną wiadomości, trzeba je więc wcześniej zarchiwizować. GG nie skasuje jednak adresów e-mail użytkowników — będzie można ustawić przekierowanie na inny adres.

Decyzję tę podjęliśmy z uwagi na zmianę oferty GG Network — można przeczytać w mailu informującym o zmianach, ale niewiele mówi to zdanie o powodach zamknięcia poczty. Więcej można dowiedzieć się na forum, gdzie Tomaszek napisał: Usługa Poczta GG zostaje wyłączona, gdyż jako firma doszliśmy do wniosku, iż w obecnym kształcie, w jakim ona istnieje, nie sprawdza się. Nie sprawdza się z kilku powodów, które wnikliwie ostatnio przeanalizowaliśmy. [...] Wspominałeś, iż połączenie poczty z komunikatorem to dobry pomysł. Nie chcemy rezygnować z takiego połączenia — pracujemy nad przedefiniowaniem kształtu tego rozwiązania, by osoby przyzwyczajone do korzystania z komunikatora i poczty nadal mogły to robić.

Usługa ta działała od marca 2010 roku i po 5 miesiącach zdobyła pół miliona użytkowników, na początku wyróżniała się wolnym od reklam interfejsem i 4 GB przestrzeni na pocztę. 15 maja zmieni się także Regulamin Platformy GG.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić