GIMPshop 2.8

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GIMPshop to bezpłatny program graficzny stworzony na bazie popularnego GIMPa.

Od swojego pierwowzoru różni się interfejsem użytkownika, który został tak zmodyfikowany aby przypominać w obsłudze lidera w tej dziedzinie jakim jest Adobe Photoshop. Ma to pozwolić na łatwiejszą "przesiadkę" dotychczasowym użytkownikom Photoshopa na darmowy odpowiednik. Modyfikacje obejmują przede wszystkim strukturę i nazewnictwo wszystkich opcji i narzędzi w menu programu - są one (na ile to możliwe) zbliżone do tego co znaleźć można w Photoshopie. Analogiczne są również skróty klawiszowe. Zmianie uległ ponadto sposób uruchamiania się programu - w jednym oknie, zamiast w kilku niezależnych (co powoduje trudności w obsłudze wielu użytkownikom).

Funkcjonalność GIMPshopa jest identyczna jak GIMPa. Program w stosunku do pierwowzoru posiada jednak wady - brak polskojęzycznego interfejsu oraz większą ilość błędów (jest to najprawdopodobniej wynik zastosowanych modyfikacji).

Uwaga!

  1. W odróżnieniu od pierwowzoru GIMPshop zawiera zintegrowane biblioteki GTK+, nie ma więc potrzeby ich wcześniejszej instalacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Gimp jest dobrą aplikacją, robi to co ma robić, nie jest szybka ani wolna, po prostu jak normalny program, który polecam wypróbować i używać.
Przy zwykłych projektach minusy nie są widoczne.
ocena użytkownika
05.07.2017 14:56 • Recenzja do wersji 2.8

Polecam ten program, gdy się wie co ma się zrobić na nim - to on to zrobi. Użytkownicy, którzy tylko instalują Gimpa w celu szukania na niego haka zawsze coś znajdą, i będą niezadowoleni. Ja polecam Gimpa, bardzo się rozwinął, wizualnie jest przejrzysty, i miły dla oka.