r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GMDesk - usługi Google bez uruchamiania przeglądarki

Strona główna Aktualności

Wielu użytkowników aplikacji internetowych Google skarży na występowanie różnorodnych problemów z nimi związanych, w tym ich nieprawidłowym funkcjonowaniem w niektórych przeglądarkach. Dlatego postanowiono opracować rozwiązanie eliminujące te problemy.

GMDesk, bo o niej mowa, to wieloplatformowa aplikacja umożliwiająca uruchamianie takich usług jak GMail, Calendar, Docs, Maps, Reader i Picasa jako samodzielnych programów służących do obsługi poczty, czy czytania kalendarza, w trybie stand-alone - bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej. Wykorzystuje ona środowisko Adobe AIR (Adobe Integrated Runtime), a także wspiera pakiet Google Apps.

Nawigacja po programie możliwa jest przy pomocy prostego menu oraz skrótów klawiaturowych, do przełączania się pomiędzy poszczególnymi usługami. W przypadku wydania dla Windows i Linuksa, służy do tego klawisz Alt, dla Maka - Cmd. Możliwe jest również zdefiniowanie, jakie usługi mają być domyślnie uruchamiane przy starcie programu.

Najnowsza wersja GMDesk 0.99 jest dostępna do pobrania z serwisu Google Code.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.