r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GMail blokuje fałszywe wiadomości z eBay i PayPal

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Nowe funkcje związane z ochroną prywatności, o których pisaliśmy wczoraj, to nie wszystko, co proponuje Google w swojej hostowanej usłudze e-mail GMail. Firma poinformowała również, że wprowadziła do użytku technologię DomainKeys, która pozwala zablokować sfałszowane wiadomości e-mail. Obecnie blokowane są bardzo popularne prośby o "zweryfikowanie danych" w serwisach eBay i PayPal, za pośrednictwem których spammerzy pozyskują loginy i hasła nieświadomych użytkowników.

DomainKey to technologia kryptograficzna weryfikująca domenę nadawcy wiadomości. Umożliwia dostawcom kont pocztowych łatwe i skuteczne oznaczenie tych e-maili, które są sfałszowane i niebezpieczne dla adresatów. Technologia ta nie jest żadną nowością - jeszcze w październiku ubiegłego roku swoje zabezpieczenia w ten sposób wzbogaciła poczta hostowana przez Yahoo!. Jej użytkownicy również chronieni są przed phishingiem w wiadomościach serwisu eBay i usługi PayPal.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.