GMail obsłuży firmową pocztę

Strona główna Aktualności

O autorze

W usłudze GMail wprowadzono nową usługę, za pośrednictwem której można przekazać firmie Google zarządzanie firmową pocztą. Firma, która zdecyduje się skorzystać z nowej usługi dostanie darmową przestrzeń na serwerach, podpięcie firmowej domeny i dostęp do panelu administracyjnego w którym można zarządzać kontami, tworzyć aliasy i listy mailingowe.

Darmowość usługi jest jednak dość złudna, gdyż za cenę obsługi firmowej poczty, Google otrzymuje dostęp do mnóstwa firmowych danych, w tym także tych poufnych, których upublicznienie może spowodować znaczne straty. Co prawda firma przy każdej okazji przypomina, że szanuje prywatność i nie zamierza wykorzystywać danych użytkowników do innych celów, to jednak firmy powinny ze szczególną ostrożnością podchodzić do nowej usługi. Najwyraźniej twórcy wyszukiwarki mają własną wizję prywatności danych, o czym świadczy chociażby przytaczana przez nas niedawno sprawa z Google Desktop.

Przy okazji warto wspomnieć, że rozszerzenie poczty GMail o funkcjonalność komunikatora internetowego, o którym informowaliśmy tydzień temu, już działa, ale tylko w angielskiej wersji interfejsu i nie pod wszystkimi przeglądarkami.

© dobreprogramy
s