r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GMail obsłuży firmową pocztę

Strona główna Aktualności

W usłudze GMail wprowadzono nową usługę, za pośrednictwem której można przekazać firmie Google zarządzanie firmową pocztą. Firma, która zdecyduje się skorzystać z nowej usługi dostanie darmową przestrzeń na serwerach, podpięcie firmowej domeny i dostęp do panelu administracyjnego w którym można zarządzać kontami, tworzyć aliasy i listy mailingowe.

Darmowość usługi jest jednak dość złudna, gdyż za cenę obsługi firmowej poczty, Google otrzymuje dostęp do mnóstwa firmowych danych, w tym także tych poufnych, których upublicznienie może spowodować znaczne straty. Co prawda firma przy każdej okazji przypomina, że szanuje prywatność i nie zamierza wykorzystywać danych użytkowników do innych celów, to jednak firmy powinny ze szczególną ostrożnością podchodzić do nowej usługi. Najwyraźniej twórcy wyszukiwarki mają własną wizję prywatności danych, o czym świadczy chociażby przytaczana przez nas niedawno sprawa z Google Desktop.

Przy okazji warto wspomnieć, że rozszerzenie poczty GMail o funkcjonalność komunikatora internetowego, o którym informowaliśmy tydzień temu, już działa, ale tylko w angielskiej wersji interfejsu i nie pod wszystkimi przeglądarkami.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.