GNOME 2.23.4

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano kolejną, rozwojową wersję jednego z najpopularniejszych środowisk graficznych przeznaczonych dla systemów uniksopodobnych - GNOME 2.23.4.

Zgodnie z polityką wydawania nowych wersji, w przypadku gdy druga liczba w nazwie jest nieparzysta, stanowi ona wersję rozwojową, w której rozwijane jest wszystko, łącznie z nowymi funkcjonalnościami, a która to dodatkowo przy uzyskaniu stabilności oznaczana jest numerkiem parzystym. W GNOME 2.23.4 znajdziemy głównie poprawki znalezionych błędów i aktualizacje tłumaczeń, w tym hiszpańskiego, fińskiego i norweskiego. Dodano także wyświetlanie raportów w przypadku braku zainstalowania w systemie frameworka multimedialnego GStreamer oraz zintegrowano intltools, tak aby działał z autotools, zestawem narzędzi pomagającym w tworzeniu pakietów. Zmiany obejmują między innymi takie aplikacje jak przeglądarka map znaków gucharmap, klient poczty Evolution, czytnik ekranowy orca, odtwarzacz multimedialny totem, menedżer okien metacity i plików nautilus, a także innych programów wchodzących w skład środowiska, takich jak aplety, menu i skórki.

Szczegółową listę zmian dotyczącą nowego GNOME znaleźć można w oficjalnym ogłoszeniu. Pakiety instalacyjne dla poszczególnych dystrybucji powinny wkrótce być dostępne w ich repozytoriach.

© dobreprogramy