reklama

GNOME 2.22.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się pierwsza aktualizacja GNOME z gałęzi 2.22, jednego z najpopularniejszych środowisk graficznych przeznaczonych dla systemu Linux.

Nowe wydanie oznaczone jako 2.22.1 przynosi ze sobą sporą ilość poprawionych błędów, nowe tłumaczenia oraz zaktualizowane dokumentacje. Jak podkreślają autorzy, sporo pracy zostało włożone w to by stabilna gałąź była bardziej solidna niż to miało miejsce do tej pory. Szczegółowe informacje na temat wprowadzonych zmian znaleźć można w oficjalnym ogłoszeniu.

Przeglądarka internetowa Epiphany może funkcjonować aktualnie w oparciu o silnik renderujący Gecko w wersji 1.9 lub 1.8. Co ciekawe, plotki na temat wprowadzenia WebKit'a jako domyślnego enginu wyświetlającego strony potwierdziły się. Jak wszystko pójdzie dobrze Epiphany od gałęzi 2.24 będzie funkcjonować w oparciu o ten sam silnik co przeglądarka Safari.

W chwili obecnej środowisko GNOME 2.22.1 można pobrać w postaci źródeł do samodzielnej kompilacji. Do tego celu warto zapoznać się z możliwościami narzędzia GARNOME, za pośrednictwem którego można w łatwy sposób skompilować GNOME Desktop.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama