r   e   k   l   a   m   a
reklama

GNOME 2.23.3

Strona główna Aktualności

O autorze

Obok premiery poprawkowej wersji nowego KDE 4, pojawiła się kolejna, trzecia testowa wersja równie popularnego, środowiska graficznego GNOME, oznaczona jako 2.23.3.

Zgodnie z polityką wydawania nowych wersji, w przypadku gdy druga liczba w nazwie jest nieparzysta, stanowi ona wersję rozwojową, w której rozwijane jest wszystko, łącznie z nowymi funkcjonalnościami, a która to dodatkowo przy uzyskaniu stabilności oznaczana jest numerkiem parzystym. W GNOME 2.23.3 znajdziemy głównie poprawki znalezionych błędów i aktualizacje tłumaczeń, w tym amharskiego, arabskiego, grenlandzkiego i hiszpańskiego. Dodano między innymi możliwość zdefiniowania plików audio i video w narzędziu przechowującym preferencje poszczególnych użytkowników (Gconf) oraz naprawiono błąd związany z otwieraniem niezdefiniowanych plików tego typu. Zmiany obejmują takie aplikacje jak klient poczty Evolution, klient VNC Vinagre, mechanizm gvfs (GNOME Virtual File System), a także innych programów wchodzących w skład środowiska, takich jak aplety, gry, menu i skórki.

Szczegółową listę zmian dotyczącą nowego GNOME znaleźć można w oficjalnym ogłoszeniu. Pakiety instalacyjne dla poszczególnych dystrybucji powinny wkrótce być dostępne w ich repozytoriach.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial