r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GNOME 2.26

Strona główna Aktualności

Wydano wersję 2.26 popularnego środowiska graficznego GNOME.

W nowym GNOME domyślną aplikacją do nagrywania CD/DVD jest Brasero. Oferuje ona kilka ciekawych funkcji, m.in. podgląd ścieżek audio, podział ścieżek, normalizację głośności, pełne wsparcie dla multisesyjności, sprawdzanie integralności, edytor okładek oraz obsługę wielu sposobów nagrywania. Poprzednia aplikacja nagrywająca jest nadal dostępna.

Twórcy programu Evolution, klienta poczty i narzędza do pracy grupowej, skupili się na ułatwieniach migracji z Windows. Dodano obsługę importu outlookowych plików .pst oraz wsparcie dla protokołu MAPI serwera Exchange.

Pojawiły się też ulepszenia w zakresie multimediów. Media Player zyskał wtyczkę do automatycznego pobierania napisów. Pojawił się nowy aplet regulacji głośności z pełną obsługą funkcji PulseAudio. Stary Gstreamer jest nadal dostępny. Wśród innych nowości znajdziemy czaty wideo w Empathy, lepszą obsługę wielu monitorów i wsparcie dla czytników linii papilarnych.

GNOME 2.26 wkrótce pojawi się w pakietach dla poszczególnych dystrybucji. Można go też już teraz skompilować i zainstalować samemu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.