GNOME 2.32 wydane

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano wersję 2.32 popularnego wolnego środowiska graficznego GNOME.

Wśród wielu wprowadzonych poprawek i nowości należy wymienić metakontakty w komunikatorze Empathy. Dzięki nim można łączyć kilka kontaktów jednego użytkownika, korzystającego z różnych sieci, w jeden metakontakt. Usprawniono także wyszukiwanie kontaktów. Pojawiła się możliwość wyłączenia logowania oraz wyświetlania przychodzących rozmów w wyskakujących okienkach. Ulepszono też konfigurator kont IRC a także dodano wiele innych usprawnień. W czytniku dokumentów Evince zastosowano interfejs AtkText dzięki któremu Orca może odczytywać dokumenty dla osób z wadami wzroku. Dodano też plugin wprowadzający obsługę SyncTeX co pozwala na synchronizację źródeł TeX z wynikowym plikiem PDF/DVI. W menedżerze plików Nautilus dodano dobrze znaną z Windows funkcję powodującą, że pliki wycięte w celu skopiowania są wyświetlane za pomocą przezroczystych ikon. W odtwarzaczu Totem dodano funkcję usuwającą automatycznie efekt przeplotu. Pojawiło się też wiele innych uaktualnień i nowości, np. glib 2.26 i nowa wersja środowiska programistycznego Anjuta.

Wydana dziś wersja GNOME jest ostatnią z linii 2.x, pojawiać się w niej będą jedynie drobne aktualizacje. GNOME 3.0 wydane zostanie w kwietniu przyszłego roku.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji