r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GNOME Shell już dostępny do testów w formie Live CD

Strona główna Aktualności

O autorze

Można już testować najnowszą wersję interfejsu GNOME Shell w formie Live CD czy Live USB.

O możliwości zainstalowania GNOME Shell w wersji Live CD dla dystrybucji SUSE poinformował na swoim blogu Frederic Crozat. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy będą mogli w prosty sposób testować interfejs za pomocą maszyny wirtualnej (na przykład VirtualBox). Podczas instalacji interfejsu mogą wystąpić błędy. Szczegółowe informacje na temat instalacji i testowania GNOME Shell dostępne są na blogu Crozata. Warto zaznaczyć, że do testowania GNOME Shell Live CD zachęca także Fedora w ramach zbliżającego się Test Day.

Przypomnijmy, że GNOME Shell jest jednym z najbardziej istotnych komponentów jakie pojawią się w środowisku graficznym GNOME 3. Dzięki GNOME Shell tradycyjny pasek zadań zostanie zastąpiony paskiem bocznym, który przedstawiał będzie ostatnio używane aplikacje i umożliwi prosty dostęp do nich. Udostępni także prostą wyszukiwarkę oraz pozwoli na zarządzanie obszarami roboczymi i prostą nawigację pomiędzy oknami. GNOME Shell pojawi się w Fedorze i SUSE, natomiast domyślnym interfejsem dla Ubuntu 11.04 będzie Unity. Canonical poinformował na ten temat w październiku ubiegłego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.