GNOME pozbywa się przycisków minimalizacji i maksymalizacji

Strona główna Aktualności

O autorze

W środowisku graficznym GNOME 3.0 znikną przyciski maksymalizacji i minimalizacji z pasków tytułowych okien.

Przycisk minimalizacji znika, ponieważ przestaje mieć sens. Okna nie mają za bardzo do czego się minimalizować, nie ma czegoś w rodzaju docka czy listy okien. Ponadto użytkownicy mieliby problem z odnalezieniem zminimalizowanego okna. Bez przycisków minimalizacji cały interfejs jest bardziej spójny a widocznością okien można zarządzać innymi sposobami. Z kolei przycisk maksymalizacji został usunięty aby przekonać użytkowników do przeciągania paska tytułowego okna oraz używania funkcji drag-to-snap. Nadal można też skorzystać z podwójnego kliknięcia w celu maksymalizacji okna. Usunięcie dwóch przycisków ma sprawić, że okna z wyśrodkowanym tytułem będą się lepiej prezentować. Ponadto w przyszłości będzie można dodać kontrolkę po lewej stronie.

Decyzja o usunięciu przycisków minimalizacji i maksymalizacji spotkała się z różnym przyjęciem. Jednym użytkownikom się spodobała, inni chcą poczekać do wydania wersji 3.2 a jeszcze inni grożą przejściem na KDE lub nawet Windows.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi