reklama

GNU/Linux - system dla każdego!

Strona główna Aktualności

O autorze

O otwartym oprogramowaniu (z ang. Open Source) oraz o Linuksie bez wątpienia słyszał niemal każdy. Nawet najwięksi zwolennicy systemów Windows korzystają często z takich aplikacji jak Firefox czy Thunderbird i w pełni doceniają wszystkie dobrodziejstwa, które wiążą się ze stosowaniem tych rozwiązań. Jednak z bardziej gruntowną wiedzą o tym czym jest system operacyjny GNU/Linux bywa już różnie - zwłaszcza wśród niedoświadczonych użytkowników widać, że szczególnie gdy ktoś sam Linuksa nie próbował, ma często niekompletną opinię bazującą bardziej na zasłyszanych historiach niż rzetelnych informacjach.

Wszystkim zainteresowanym proponujemy zatem posłuchać, co do powiedzenia na ten temat mają zaawansowani pasjonaci systemu Linux, którzy podczas tegorocznego Software Freedom Day 2007 postanowili podzielić się swoją wiedzą z innymi, mniej doświadczonymi użytkownikami.

Kolejną prezentację, którą przy współpracy z organizatorami SFD 2007 we Wrocławiu udało nam się nagrać, prowadzi Bartosz Cisek reprezentujący Akademię Alternatywnych Systemów Operacyjnych działającej przy Politechnice Wrocławskiej. Bartek przedstawia podstawowe fakty dotyczące idei wolnego oprogramowania, historii jądra oraz systemu GNU/Linux, jego rozwoju i stanu obecnego. Ujęcie tematu zainteresować powinno przede wszystkim początkujących użytkowników oraz ludzi, którzy z Linuksem do czynienia nie mieli lub dopiero zaczynają.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji GNU/Linux - system dla każdego!

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama