r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GOG.com ewoluuje: wprowadza płatność w euro i filmy bez DRM

Strona główna AktualnościBIZNES

Serwis cyfrowej dystrybucji gier GOG.com, który w 2008 roku jako Good Old Games rozpoczął sprzedawanie klasycznych tytułów komputerowych bez jakichkolwiek zabezpieczeń, z czasem dołożył do tego pozycje nowe, a niedawno także projekty Linuksowe. Oczywiście to nie był wcale koniec ewolucji. Użytkownicy sklepu doczekali się jego poważnego odświeżenia i mogą teraz również nabywać tutaj filmy DRM-free.

Oferta jest na razie skromna, bowiem obejmuje zaledwie 21 filmów dokumentalnych (swoją drogą związanych z tematyką gier i Internetu), ale pierwsze koty za płoty. W większość z nich kosztuje równowartość niecałych 6 dolarów w promocji startowej, lecz GOG postara się utrzymywać ceny na tym właśnie mniej więcej poziomie. Rzecz jasna z okazji wprowadzenia nowej opcji pojawiły się też darmowe prezenty, abyśmy mogli zobaczyć, jak to wszystko obecnie działa. Do swojej kolekcji zainteresowani bezpłatnie dodadzą The Art of Playing o niezależnych deweloperach ze Stanów Zjednoczonych plus The Pirate Bay Away from Keyboard o dziejach twórców popularnego serwisu z torrentami. Filmy dostępne będą przeważnie w rozdzielczościach 1080p i 720p, z opcją 576p dla wciąż siedzących na słabych łączach. Do tego dochodzi strumieniowanie ich prosto z GOG.com oraz, tak jak w przypadku gier, różnorakie dołączane bonusy. Pomysłodawcy sklepu obiecują cotygodniowo poszerzać bibliotekę dostępnych tytułów.

Ważne zmiany wprowadzono przy płatnościach. Teraz produkty można nabywać w dolarach, dolarach australijskich, funtach szterlingach, rublach, a także euro i to od nas zależy, czy decydujemy się na walutę używaną na naszym obszarze świata czy jednak amerykańską, bo wybieramy ją po prostu z listy dla każdego zakupu. Ogólnie nie są one przeliczane jeden do jednego, więc 6 dolarów to przykładowo 4,5 euro, ale w pewnych przypadkach ceny będą się różnić w zależności od regionu, na co GOG nie ma wpływu. Wtedy jednak serwis zrekompensuje nabywcy różnicę w kredytach do wykorzystania przy zakupach. Pojawiło się ponadto wsparcie dla takich metod płatności jak Sofort, Giropay, Webmoney oraz Yandex. Złotówek najwyraźniej nigdy się nie doczekamy.

r   e   k   l   a   m   a

Odświeżono przy okazji szatę graficzną serwisu, idąc w stronę zwiększenia jego użyteczności na urządzeniach przenośnych, a w najbliższym czasie doczekamy się kolejnych istotnych zmian. Z różnych powodów z GOG.com znika zarazem kolejna porcja propozycji z oferty, więc warto się zapoznać z promocjami na pożegnanie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.