reklama

GOG.com otwiera się na niezależnych twórców gier

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Platforma cyfrowej dystrybucji GOG.com, która z początku zyskała popularność dzięki rozpowszechnianiu starych dobrych gier, a potem dołożyła do tego też pozycje zupełnie nowe, postanowiła otworzyć się bardziej również na niezależnych twórców. Jeżeli ktoś chce dotrzeć ze swoim projektem do większej liczby odbiorców, wszystko sprowadza się do wypełnienia odpowiedniego zgłoszenia, a później dogrywane będą szczegóły.

Twórcy GOG.com oferują między innymi zaliczkę (wtedy 60% zarobków ze sprzedaży trafia do rąk dewelopera, aż nie spłaci danej kwoty, potem będzie to standardowe 70%), są również otwarci na rozmowy. Na grach się niewątpliwie znają i orientują się też doskonale, co interesuje komputerowców, więc wielu cennych porad udzielą, pomagając przy zamknięciu projektu. Nawet jakby ktoś ostatecznie miał beznadziejny pomysł, na pewno jakieś uwagi, co do jego poprawy także dostanie. Oczywiście przy premierze deweloperzy mogą liczyć ponadto na dodatkowe rozreklamowanie swoich produkcji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama