GParted 0.3.9-13

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się kolejna aktualizacja narzędzia GParted w wersji 0.3.9-13. Nowe wydanie wprowadza głównie poprawki związane z zwiększeniem stabilności działania aplikacji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie projektu.

Dla przypomnienia, GParted (Gnome Partition Editor) to darmowe narzędzie przeznaczone do zarządzania i partycjonowania dyskami twardymi. Program potrafi rozpoznawać wiele systemów plików w tym FAT16, FAT32, NTFS, EXT2, EXT3 oraz przeprowadzać na nich szereg operacji takich jak tworzenie, odczytywanie, kopiowanie, usuwanie, przesuwanie, zmiana rozmiaru. Aplikacja dostępna jest z poziomu LiveCD, dlatego też należy nagrać obraz ISO na nośniku CD/DVD a następnie podczas włączania systemu umieszczamy napęd w czytniku CD/DVD. GParted jest doskonałą alternatywą dla innych komercyjnych programów tego typu.

Najnowszą wersję programu GParted 0.3.9-13 w postaci płyty LiveCD można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe. Obraz aplikacji zawiera gotową do uruchomienia Clonezillę, o której szerzej pisaliśmy wcześniej.

© dobreprogramy

Komentarze