r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GParted 0.8.0-1 z odzyskiwaniem danych

Strona główna Aktualności

GParted 0.8.0-1 to bezpłatne narzędzie przeznaczone do zarządzania i partycjonowania dyskami twardymi. W najnowszej wersji aplikacji pojawiła się istotna funkcja - odzyskiwanie danych.

GParted rozpoznaje wiele systemów plików, w tym FAT16, FAT32, NTFS, EXT2, EXT3 oraz przeprowadza na nich szereg operacji takich jak tworzenie, odczytywanie, kopiowanie, usuwanie, przesuwanie, zmiana rozmiaru. Aplikacja dostępna jest z poziomu LiveCD, dlatego też należy nagrać obraz ISO na nośniku CD/DVD lub USB. Następnie podczas włączania systemu umieszczamy napęd w czytniku CD/DVD.

W najnowszej wersji aplikacji pojawiła się bardzo istotna funkcja, a mianowicie wspomniane już odzyskiwanie danych z utraconych partycji. Wzbogaca to znacznie możliwości GParted. Program bada dysk, a następnie umożliwia odzyskanie danych w trybie tylko do odczytu. W ten sposób odzyskane pliki możemy przekopiować z partycji w bezpieczne miejsce. W wersji 0.8 wyeliminowano również szereg wykrytych wcześniej błędów, pojawiły się również nowe tłumaczenia programu.

r   e   k   l   a   m   a

GParted 0.8.0-1 można pobrać z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.