r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GREE na 14 grudnia planuje zamknięcie OpenFeint

Strona główna Aktualności

Lubiący rozrywkę „w biegu” zapewne doskonale kojarzą platformę OpenFeint, która od 2009 roku upowszechniła się w wielu grach na urządzenia przenośne. Dzięki niej możemy zdobywać różnorakie osiągnięcia czy ścigać się ze znajomymi na wyniki. W zeszłym roku rozwiązaniem zainteresowali się Japończycy z GREE, chcący włączyć je w ramy swojej własnej infrastruktury sieciowo-społecznościowej. OpenFeint wykupiono za 104 miliony dolarów, a świat spodziewał się prężnego rozwoju platformy. Niestety z dniem 14 grudnia zakończyć ma ona swój żywot.

Pierwotny plan zakładał możliwość wyboru, czy deweloperzy chcieli korzystać w swych produktach z sieci GREE czy OpenFeinta, najwidoczniej jednak nie zdawało to biznesowo egzaminu. Wpływ na gry będzie ruch ten mieć oczywisty — gdy powyłączane zostaną serwery, wiele aplikacji zostanie wykastrowanych z funkcji sieciowych. GREE zachęca do migracji na główną platformę (wsparcie techniczne oferuje ich Developer Center), niemniej wiele cenionych sobie przez twórców opcji, używanych przez nich dotąd, zniknie bezpowrotnie wraz z OpenFeintem.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.