GTA V, Heavenly Sword 2, God of War 4 oraz nowy WipEout na PS4? E3 coraz bliżej

Strona główna Aktualności

O autorze

10 czerwca rozpoczyna się kolejna edycja Electronic Entertainment Expo, skrótowo zwanego E3, nic więc dziwnego, że na kilka tygodni przed tymi niezwykle ważnymi targami pojawiają się nieoficjalne przecieki, co do gier mających zostać pokazanymi na imprezie. Jeśli wierzyć anonimowym informatorom, powołującym się na swe kontakty marketingowe oraz w studiach deweloperskich, nie lada oklaski zbierze ponownie Sony. Możemy spodziewać się kontynuacji uznanych serii, a także usprawnionego GTA V PS4.

Komputerowcy wyglądający ostatniego Grand Theft Auto na pewno doskonale pamiętają plotki o premierze tytułu w wersji PC w czerwcu, a przy okazji o edycjach PlayStation 4 oraz Xbox One dzieła, które to wieści wypłynęły z niemieckiej sieci sklepów Saturn. O ile data debiutu raczej zgadzać się nie będzie, potwierdzenie kolejnych wersji sprzętowych hitu nikogo zdziwić za bardzo nie powinno, szczególnie po The Last of Us: Remastered.

Niespodziankę mogą stanowić jednak potencjalne zapowiedzi Heavenly Sword 2, które miałoby być w dość zaawansowanym stadium rozwoju, kolejnych futurystycznych wyścigów WipEout (prawdopodobnie od studia Firesprite), gry RPG twóców Killzone i tajemniczego projektu londyńskiej ekipy Sony. Do tego Project Beast, czyli pociągnięcie tematu Demon's oraz Dark Souls, a także kolejna gra Media Molecule, pomysłodawców LittleBigPlanet. Tym razem nastawiona na hece w 3D z użyciem gogli Project Morpheus.

Co ponoć ujrzymy, jeżeli o obstawiane pewniaki w ogóle chodzi? Powinien pojawić się przynajmniej krótki zwiastun kolejnego Uncharted, szykowanego niby na lato 2015 roku. Zademonstrowane zostanie The Order: 1886. Gran Turismo 6 zaliczy przeskok na PS4, stając się niejako prologiem do GT7, co zresztą by szło w parze z uwagami Polyphony Digital. Kratos przypomni o sobie w zajawce God of War 4, odciągając uwagę od niedawnych zwolnień w zespole Sony Santa Monica. Quantic Dream po raz kolejny zademonstruje materiał, z którego nie wiadomo, czy będzie kiedykolwiek gra. The Last Guardian oficjalnie wreszcie przeskoczy z PS3 na PlayStation 4, a fani serii Syphon Filter ucieszą się z zapowiedzi Kill Strain, kolejnej odsłony marki, stanowiącej jej wielki restart.

© dobreprogramy

Komentarze