r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GTA ma kłopoty...

Strona główna Aktualności

O autorze

Twórcy kontrowersyjnej gry "Grand Theft Auto" znów mają kłopoty. Tym razem nie chodzi jednak o oskarżenia dotyczące propagowania przemocy czy dyskryminacji mniejszości etnicznych, lecz o... plagiat.

Mark Gallagher, szkocki developer, domaga się od producentów jednej z najlepiej sprzedających się serii gier ostatnich lat odszkodowania w wysokości 1,5 mln funtów. Uważa bowiem, że "Grand Theft Auto" kopiuje pomysły z gry "Crime Inc", którą Gallagher stworzył w latach 1991-1993. Gra miała zostać zaprezentowana podczas rozmowy o pracę, jaką Gallagher odbył w DMA Design. Posady nie dostał, ale DMA Design - które w międzyczasie przekształciło się w Rockstar North - w roku 1997 wydało grę "Grand Theft Auto". Według Gallaghera, zarówno ogólna idea wykorzystania wojny gangów ulicznych jako głównego motywu gry, jak i struktura oraz styl rozgrywki zostały zaczerpnięte z jego produkcji.
Sprawę poprowadzi sąd w Edynburgu. Trudno oceniać, jakie są szanse Gallaghera na udowodnienie zarzutów - nie zachowały się żadne dokumenty z jego rozmów z przedstawicielami DMA Design.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.