r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GZDoom 2.3.2

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Doom to legenda i co by nie mówić o współczesnych trójwymiarowych odsłonach serii, dwie pierwsze części pozostaną na zawsze w sercach miłośników strzelanek. Pojawiły się one jednak pierwotnie dla systemu DOS i obecnie ich uruchomienie nie jest takie wcale super proste. Tutaj z pomocą przychodzi GZDoom, czyli darmowa modyfikacja oryginalnego silnika, usprawniająca podstarzałe już przecież hity FPS sprzed lat.

Galeria programu

Kompatybilność z nowszymi systemami operacyjnymi to jedno, ale pod podszewką zaszło dużo więcej zmian. Jest przede wszystkim wybór wyższych rozdzielczości. Na pierwszy rzut oka da się tego nie zauważyć, lecz etapy mogą wykorzystywać dużo bardziej zaawansowane geometrycznie kształty. Popracowano nad realistycznym i dynamicznym oświetleniem oraz efektami z tym związanymi. Bezpośrednio z poziomu opcji w menu gry dostajemy dostęp do licznych ustawień grafiki, dźwięku czy zabawy.

Nie każdy wychowany na współczesnych pozycjach FPP gracz od razu odnajdzie się w dynamicznej, nieco chaotycznej akcji, którą wypromowały Doomy i późniejsze wariacje utrzymane w klimatach fantasy. Dla nich pojawia się tutaj możliwość korzystania z automatycznych zapisów, zaś w opcjach rozgrywki do dyspozycji oddana zostaje im cała paleta ułatwień, włącznie z nieskończoną amunicją lub dowolnym rozglądaniem się, czego nie było w oryginale. Do tego doszło m.in. skakanie i poruszanie się w kucki.

Uwaga!

W tej wersji do zabawy nie jest potrzebny program DOSBox, bo wszystko działa pod Windowsem. Wymagane jest za to dogranie plików z rozszerzeniem WAD, które zawierają dane gier Doom, do katalogu głównego GZDoom i wybranie ich z listy na starcie. Obsługiwane są pliki z darmowej edycji shareware hitu, jak również edycji demo gier Heretic czy Hexen na tym samym silniku, plus naturalnie różne fanowskie mapy.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ponad 20 lat po premierze Dooma jego współtwórca zrobił nową mapę do gry

54
ROZRYWKA 16.01.2016 | Paweł Gazda

Jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku jest niewątpliwie nowa odsłona gry Doom. Znany wszystkim symulator rzeźnika miał swoją premierę dokładnie 10 grudnia 1993 roku i nie jest niczym niezwykłym, że do gry powstał nowy poziom, te powstają nieustannie od dnia premiery. Jednak tym razem projektantem jest sam John Romero. Alfonso John Romero to jeden z założycieli kultowego studia id Software, który maczał palce przy produkcji takich hitów jak Wolfenstein 3D, Hexen, Doom czy Quake, jak również wielu odsłon gier z cyklu Dangerous Dave (chociażby „In The Haunted Mansion”, którą w formie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Oczkins92   6 #4 04.10.2017 10:35

Heuj nowa wersja jest:https://zdoom.org/downloads

kowgli   10 #3 16.03.2017 16:20

@maciejnet: Chyba pierwsza połowa :) Pod koniec drugiej połowy to był już Quake.

maciejnet   13 #2 17.08.2016 22:38

Wracając do tej gry przypomina mi sie druga połowa lat 90tych. Mega wspomnienia:)

darek719   41 #1 18.04.2016 17:46

Fajnie zagrać po latach :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.