Gadu-Gadu - 400 mln wiadomości dziennie...

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziennie przez komunikator Gadu-Gadu przesyłanych jest 400 milionów wiadomości. Z tego najpopularniejszego w Polsce programu do komunikacji w sieci korzysta już ponad 5 mln osób. Właśnie wzbogacono wersję GG 7.0 o nowe praktyczne możliwości, również biznesowe.

Gadu-Gadu to najpopularniejszy komunikator internetowy. Korzysta z niego dziennie ponad 2,5 mln osób (dla porównania - rok temu w tym samym okresie korzystało dziennie z GG niespełna 1,8 mln osób). Łącznie Gadu-Gadu posiada ponad 5-milionową grupę użytkowników. Dziennie przesyłanych jest przez GG ponad 400 mln wiadomości! Najnowszą wersję 7.0 w ciągu trzech miesięcy pobrano ponad 3,5 mln razy. Jak zaznaczają autorzy Wprowadzenie nowej wersji nie oznacza zakończenia prac. Stale gromadzone są uwagi i opinie nadsyłane przez użytkowników, jak również licznej bazy beta-testerów GG. Owocem tej współpracy jest dalsze poszerzanie możliwości programu.

W ostatnio wydanym "buildzie" 7.0.22 wprowadzono szereg zmian: zmieniono sposób przesyłania plików (katalog docelowy dla plików wybierany jest w ustawieniach), wprowadzono zawijanie opisów, poprawiono odświeżanie listy kontaktów, wprowadzono możliwość startowania z poprzednio ustawionym statusem, wprowadzono dwa nowe przyciski w pasku narzędziowym, możliwość zapamiętywania stanów paska informacyjnego z okna kontaktów, możliwość zapamiętywania stanów przycisków znajdujących się na dole okna kontaktów (kamera, głośnik, mikrofon), możliwość zmiany loginu i hasła do sponsorowanej bramki sms sieci ERA, wypełnianie pól z danymi użytkownika z Katalogu Publicznego przy dodawaniu kontaktu, dodano eksport/import grup kontaktów, dodano licznik znaków w okienku wysyłania wiadomości sms, możliwość rozpoczęcia tekstowej rozmowy konferencyjnej po kliknięciu na grupę kontaktów, możliwość usuwania awatarów, obsługa serwisu GaduService.

W wersji Gadu-Gadu 7.0 build 22 została wprowadzona dodatkowa funkcja - usługa GaduService. Jej istotą jest częściowa integracja komunikatora Gadu-Gadu z serwerem pocztowym Microsoft Exchange. Dzięki temu, gdy np. ktoś prześle do uzytownika pocztę elektroniczną, wówczas poinformuje nas o tym nasze Gadu-Gadu. Ponadto GaduService pozwala na zintegrowanie książki adresowej programu pocztowego z listą kontaktów w komunikatorze. Można utworzyć kilka książek adresowych z uwagi np. na działy w firmie: księgowość, zarządzanie itp. i przypisać im adresy odpowiednich pracowników.

GaduService jest próbą uczynienia komunikatora Gadu-Gadu bardziej praktycznym również pod kątem profesjonalnych, biznesowych zastosowań - mówi Krzysztof Szalwa , prezes Gadu-Gadu Sp. z o.o. - Mamy nadzieję, że usługa ta może usprawnić komunikację pomiędzy pracownikami w większych firmach.

Usługa GaduService jest dostępna dla wszystkich użytkowników Gadu-Gadu korzystających z serwera Microsoft Exchange 2003. Aby ją uruchomić, należy pobrać odpowiednią aplikację ze strony producenta. Więcej informacji dla administratorów sieci firmowych, o tym, jak przeprowadzić integrację, dostępnych jest na stronie http://www.gadu-gadu.pl/dodatki.html

© dobreprogramy
s