reklama

Gadu-Gadu 8 Beta 2 coraz stabilniejsze

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiała się druga publiczna wersja beta najpopularniejszego komunikatora internetowego w Polsce - Gadu-Gadu 8.

W Gadu-Gadu 8 zaoferowano użytkownikom nowy wygląd interfejsu, obsługę skórek, awatarów, zdjęć i obrazków, lepsze zabezpieczenia hasła przed wykradaniem z pliku konfiguracyjnego, funkcję zakładek pozwalających na prowadzenie rozmów z wieloma osobami w jednym okienku naraz, szybkie wyszukiwanie osób na liście kontaktów wg nazwy lub nr GG, uruchamianie wielu profili GG jednocześnie czy nowe emotikonki. Natomiast, jeżeli chodzi o zmiany techniczne to GG 8 wykorzystuje technologię Qt 4.3, bazę SQLite do przechowywania archiwum rozmów, czy też LMX do zapisywania danych odnośnie konfiguracji komunikatora w plikach XML (konfiguracja aplikacji jest niezależna od rejestru MS Windows).

Build 6001 oferuje takie funkcjonalności jak szyfrowanie profilu (archiwum algorytmem AES256, głównych plików konfiguracyjnych algorytmem BlowFish), import z pliku w formatach 7.x i NGG, export kontaktów do pliku w formacie NGG, usuwanie listy kontaktów z serwera, informowanie użytkowników o nowościach (RSS), nowe okno wyboru emotek czy nowe menu zarządzania oknem w pasku zadań. Ponadto usunięto kilka błędów i crashy, dodano kolejne opcje w konfiguracji komunikatora i wprowadzono sporo zmian i poprawek wpływających na stabilność działania całej aplikacji. Więcej informacji na temat nowego GG 8 Beta 2 znaleźć można na stronie projektu.

Najnowszą wersję komunikatora Gadu-Gadu (beta) build 6001 można pobrać ze strony producenta. Przypominamy, że jest to wersja niestabilna i może działać nieprawidłowo.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama