reklama

Gadu-Gadu porzuci kontrolkę Internet Explorera?

Strona główna Aktualności

O autorze

W wersji testowej komunikatora firmy GG Network, oznaczonej jako build 8898, używana od wielu lat kontrolka Internet Explorera została zastąpiona wbudowaną w bibliotekę Qt kontrolką Webkit.

Jak twierdzą deweloperzy, dzięki zmianie podstawowego silnika renderowania klient stał się wydajniejszy (np. okno rozmowy otwiera się szybciej), program jest również stabilniejszy, usunięte zostały problemy z migotaniem kursora. W udostępnionym buildzie pojawiły się również rozmowy wideo, wyszukiwanie w archiwum, rozszerzono możliwości kopiowania do schowka, udoskonalono również skalowanie obrazków. Deweloperzy zwracają uwagę na znany im problem z niektórymi reklamami, które mogą powodować nadmierne obciążenie procesora. Problem ma zostać rozwiązany wraz z wydaniem kolejnych wersji komunikatora.

Wprowadzenie silnika Webkit i tym samym usamodzielnienie programu względem Windowsa sugeruje, że GG Network poważnie myśli o wprowadzeniu komunikatora Gadu-Gadu na alternatywne systemy operacyjne na których działa już konkurencja w postaci m.in. Kadu oraz Tlenu - oba komunikatory również zostały oparte o bibliotekę Qt.

Testową wersję można pobrać poprzez oficjalne forum komunikatora Gadu-Gadu (wymagana rejestracja) lub bezpośrednio z serwerów producenta.

Przypominamy, że ostatnią stabilną wersję komunikatora Gadu-Gadu można pobrać z poziomu naszego wortalu w dziale PROGRAMY > Internet i Komunikacja > Komunikatory internetowe.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić