Gadu-Gadu zabiera numery?

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Gadu-Gadu sp. z o.o., właściciel najpopularniejszego w Polsce komunikatora o tej samej nazwie, odbiera dwu - i trzycyfrowe numery GG ich użytkownikom - tak przynajmniej wynika z treści maila, który dotarł do naszej redakcji. Dotychczasowym posiadaczom tak unikalnych numerów proponowane są konta czterocyfrowe.

Jak twierdzi nasz informator, do jednego z użytkowników GG, przedstawiciel spółki wystosował oficjalny e-mail w którym możemy przeczytać m.in. Zarząd spółki Gadu-Gadu Sp. z o.o. podjął decyzję o zmianie przeznaczenia numerów dwu- i trzycyfrowych używanych w sieci Gadu-Gadu. Numery te zostają przeznaczone na cele promocyjne spółki i wydawane będą na podstawie zawartych porozumień partnerom Gadu-Gadu, którzy korzystając z nich będą przyczyniali się do budowania marki Gadu-Gadu. Wśród partnerów, którzy do tej pory wzięli udział w programie przyznawania numerów specjalnych znalazły się takie instytucje, jak Radio TOK FM, Radio PIN, Microsoft, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy też telewizja MTV. (...) Działania te mają na celu promocję komunikacji z wykorzystaniem komunikatora internetowego, ale przede wszystkim promocję marki Gadu-Gadu.

Przykładem takich działań było niedawne przekazanie do licytacji unikalnego numeru GG "14", z której dochód zasilił konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To bardzo szczytny cel, jednak pozostałe "działania" mają już niestety wymiar stricte komercyjny.

Dotychczasowych użytkowników, bądź co bądź unikalnych numerów, postawiono pod ścianą inforumując lakonicznie W związku z powyższym Zarząd spółki podjął decyzję o wycofaniu numerów z zakresu 1-999 z użytkowania publicznego. Informując o powyższym fakcie, chcielibyśmy jednocześnie zaproponować Pani/Panu w zamian możliwość użytkowania numeru czterocyfrowego. Równie "obszerne" jest uzasadnienie - Wyrażam nadzieję, iż pomimo niedogodności związanych ze zmiana numeru Gadu-Gadu zrozumie Pan/Pani naszą decyzję, która podyktowana jest dobrem i interesem spółki Gadu-Gadu.

Użytkownikom, którzy dostali tego rodzaju "propozycję nie do odrzucenia" dano czas do 20 lutego b.r.. Jeżeli zdecydują się na zamianę na numer czterocyfrowy, operator ma umożliwić pozostawienie informacji o zmianie numeru w formie statusu opisowego na starym numerze. Taki status ma być widoczny - i tu uwaga - aż... do końca lutego b.r. ;-)

Jeśli okaże się, że powyższe informacje są autentyczne, a zarząd spółki potwierdzi swoją decyzję (stosowną prośbę wysłaliśmy już do rzecznika spółki), będzie to świadczyć o całkowitym braku szacunku spółki wobec najstarszych i najbardziej lojalnych użytkowników GG w Polsce. Na szerszy i definitywny komentarz w tej sprawie jest jednak za wcześnie.


Uaktualnienie, 04.02.2005, 23:22

W odpowiedzi na zadane przez nas pytania do rzecznika PR Gadu-Gadu Sp. z o.o. otrzymaliśmy oświadczenie Zarządu spółki, które publikujemy w całości, w jednym z kolejnych newsów.

© dobreprogramy
s