Gajim 0.11.3

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się zaktualizowana wersja ciekawego klienta sieci Jabber działającego na wielu platformach.

Gajim, bo o nim mowa to świetny komunikator internetowy przeznaczony dla systemów Linux i Windows, który bazuje na sieci Jabber. Dzięki wykorzystaniu transportów oferowanych w sieci Jabber użytkownicy Gajima bez problemu mogą komunikować się z użytkownikami takich sieci jak Gadu-Gadu, Tlen, Yahoo, MSN, AIM czy ICQ. Wśród wielu funkcji oferowanych przez Gajima znajdziemy takie jak grupowane okna rozmowy na kartach, transfery plików do różnych sieci, wyświetlanie metakontaktów w głównym oknie programu, obsługa emotikonek, avatarów, sprawdzanie pisowni i znacznie więcej. Bardzo przydatną opcją tego komunikatora jest obsługa wielu kont jednocześnie oraz możliwość przeglądania usług i rejestracji na serwerach Jabberowych.

W najnowszej wersji autorzy skupili się jedynie na poprawieniu wykrytych błędów, a co za tym idzie zwiększeniu stabilności całej aplikacji. Programiści udoskonalili transfer plików pod systemem Windows, poprawili klika błędów związanych z czatem grupowym i oknem rozmowy oraz usunęli bug związany z wykrywaniem ulubionych.

Najnowszą wersję aplikacji Gajim 0.11.3 dla systemu Windows można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja - > Komunikatory internetowe. Wersje dla systemów spod znaku pingwina dostępne są na stronie producenta.

© dobreprogramy