Galaxies 3D Galaxies 3D 1.1

Strona główna Windows Edukacja i nauka Fizyka i astronomia
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Galaxies 3D to darmowy program, który pozwala na oglądanie rozmaitych galaktyk w pełnym trójwymiarze.

Tylko dla nowoczesnych GPU

Przed uruchomieniem Galaxies 3D warto mieć na uwadze fakt, że narzędzie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows 10, Windows 8 i Windows 7 (zarówno w wersji 32, jak i 64-bitowej). Do jego działania wymagane jest posiadanie bardzo wydajnej karty graficznej, bowiem poszczególne galaktyki wyświetlane są w wysokiej rozdzielczości. Niezbędny jest również monitor generujący obraz w rozdzielczości co najmniej 1024 na 768 pikseli.

Prosta obsługa

Samo korzystanie z Galaxies 3D nie powinno natomiast nikomu sprawić większych problemów, bowiem jedyne, co musimy zrobić, to wybrać odpowiednią galaktykę z listy znajdującej się po lewej stronie ekranu.

Droga Mleczna, Galaktyka Andromedy i nie tylko

Galaxies 3D zawiera ponad 20 galaktyk do wyboru. Dostępna jest funkcja powiększania i pomniejszania obrazu. Możemy również wyświetlić na ekranie szczegółowe informacje na temat każdej galaktyki.

Najważniejsze cechy Galaxies 3D:

  • wirtualna wycieczka po rozmaitych galaktykach ukazanych w pełnym 3D
  • wymagane posiadanie ekranu z obrazem w rozdzielczości 1024 na 768 pikseli lub wyższej
  • niezbędna wydajna karta graficzna
  • ponad 20 galaktyk do wyboru

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

zdjęcia galaktyk bardzo wysokiej jakości, bezpłatny
ubogie menu
ocena użytkownika
08.03.2020 15:05 • Recenzja do wersji 1.1

Na początek istotne dane mojego komputera:
- system operacyjny: Windows 10 Home 64-bit (wersja 1809),
- procesor: Intel Core i5-9400 (6 rdzeni, 6 wątków, 9 MB cache, 2.9 GHz (bas), 4.1 GHz (turbo)
- karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2060 (6 GB, GDDR6)
- RAM: DDR4,16 GB, konfiguracja: 2 x 8 GB (maksymalny - 32 GB), częstotliwość:2666 MHz

Aplikację Galaxies 3D postanowiłem przetestować nie tylko z racji moich długoletnich zainteresowań astronomią i Wszechświatem ale też (a może przede wszystkim) z uwagi na wymóg posiadania bardzo wydajnej karty graficznej i sprawdzenia, czy moja karta graficzna te warunki spełnia. Po zainstalowaniu programu ukazuje się pierwsza z 23 galaktyk, które zawiera ten program, czyli Droga Mleczna (Milky Way). Lista wszystkich galaktyk znajduje się w lewym, górnym rogu. Są wśród nich między innymi: Galaktyka Andromedy, Galaktyka Sombrero, Galaktyka Wiatraczek (podobna do naszej Drogi Mlecznej), NGC 1300 i Galaktyka Koło Wozu. Z ascetycznego menu, dostępnego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy wyświetlają się podstawowe informacje o prezentowanym obiekcie, można też po kliknięciu zakładki Loop stworzyć z dostępnych zdjęć slajd, zmieniający co 30 sek. prezentowany obiekt. I to właściwie wszystko, co o tej aplikacji można powiedzieć. Na czym polega trójwymiarowość zawartych w niej zdjęć ( o niekwestionowanej, wysokiej jakości) nie udało mi się stwierdzić. Trudno zgadnąć, o co właściwie chodziło autorom tej niewyszukanej aplikacji. Wizyta na ich stronie domowej nie dostarcza jakichś dodatkowych informacji na ten temat. Ot, techniczna ciekawostka, nic więcej. Ale taki pokaz można równie dobrze stworzyć we własnym zakresie. 2 gwiazdki (za zdjęcia).